Родичі полковника з СБУ інвестували у нерухомість та автопарк $440 тисяч

Родичі керівника управління ГУ «Д» ДЗНД СБУ, полковника Олексія Зеленського, за останні роки збагатілися на придбаннях автомобілів і мотоциклів на суму 440 тисяч доларів. Тесть та мати посадовця також здійснили покупки нерухомості у Конча-Заспі, один з будинків яких виставили на продаж за майже $1 млн після публічних обговорень з журналістами. Зеленський стверджує, що він та його родина займаються перепродажем автотранспорту і нерухомості, і за останні 10 років він особисто продав 47 автомобілів. Журналісти також встановили, що родичі Зеленського купили та продали 5 будинків протягом останніх років.

Під час широкомасштабної операції тесть полковника Олексія Зеленського став власником будинку площею 328,2 квадратних метрів у травні 2023 року. Проте лише через півроку він зареєстрував цей же маєток, але вже з площею 396,8 квадратних метрів.

Перебіг будівництва публікувала у своєму Instagram дружина Олексія — Юлія. Наприклад, показувала, як облаштовують басейн.

Полковник Олексій Зеленський розповів журналістам «Слідства.Інфо», що за будинок заплатили $240 тис. Купили його у складчину, для того, щоб відремонтувати та продати.

«Брали будинок на Юліного батька. Частину грошей давав її батько, Юля, мій кум. Тоді відразу писалася розписка. Я можу поговорити з кумом, тому що ми частину віддали за цей будинок», — розповів Зеленський та додав, що будинок перебуває у продажу вже півтора місяця.

Натомість «Слідство.Інфо» виявило, що оголошення про продаж цього будинку з’явилося саме в день розмови посадовця з журналістами.

Крім того, з кешу Google видно, що того ж дня Зеленські виставили свій будинок на продаж за 39 млн 460 тис. грн. Тобто майже за 1 млн доларів США.

Олексій Зеленський каже, що зараз він та його родина проживають в іншому будинку в Конча-Заспі.

Згідно з документами, мати Олексія Зеленського у 2021 році купувала тільки саму ділянку, на якій тоді стояв недобудований будинок. Обʼєкт обійшовся їй всього у $25 тис.

«Ні, це був не будинок, це були стіни з дахом. Це була недобудована ділянка, я не пам’ятаю до 50 тис. (доларів) брали. Це я був ініціатором. Зараз ми там живемо», — каже Зеленський.

Експерт з питань нерухомості Євгеній Полунов оцінив це придбання у щонайменше 170 тисяч доларів та зазначив, що ціна у $25 тис. не відповідає ринковій станом на 2021 рік.

За допомогою сервісу Youcontrol вдалося дізнатися, що на початку цього року дружина посадовця Юлія стала власницею зеленої BMW X6 M 2023 року випуску.

У січні 2024-го таку автівку на профільних сайтах продавали приблизно за $137 тис.

У червні 2023-го Олексій Зеленський придбав Mercedes-Benz s 500 (2020 року). Ця автівка неодноразово потрапляла на камери фото- та відеофіксації порушень ПДР.

Нині такі автівки продають від $120 тис.

На початку цього року мати посадовця, колишня підполковниця СБУ, придбала Lexus LX 600 (2022 року випуску).

У січні, коли купувалося це авто, такі ж машини продавали за майже $140 тис.

Крім того, Олексій Зеленський та його матір у 2024 купили два мотоцикли BMW, ринкова вартість яких близько $20 тис.

Олексій Зеленський, у коментарі для «Слідства.Інфо», заявив, що він та його родичі займаються перепродажем автомобілів протягом 12-15 років. Він зазначив: «Я протягом останніх 10-11 років продав близько 47 автомобілів з мого номера телефону». Журналісти підтвердили цю інформацію, виявивши приблизно 20 оголошень про продаж автомобілів, що розміщені на номер Зеленського.

Зеленський також розповів, що частина автотранспорту була придбана за значно зниженими цінами через пошкодження. Наприклад, Mercedes-Benz S 500 обійшовся йому у $78 тисяч, а BMW, яку придбала його дружина, коштувала «80 з копійками».

За останні роки родичі Зеленського набули у власність 5 будинків у передмісті Києва, частину з яких вони продали.

Сергій Миткалик, голова правління ГО «Антикорупційний штаб», вважає, що зібрані «Слідством.Інфо» факти та позиція Зеленського свідчать про ознаки забороненої законом підприємницької діяльності посадової особи.

«Є чітке розмежування між бізнесом і службовою діяльністю. Якщо ти посадова особа, то маєш виключно виконувати функції держави. Здійснення підприємницької діяльності або оплачуваної діяльності службовою особою правоохоронних органів прямо заборонене законом про запобігання корупції», — зауважує Миткалик.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ми перші в історії: Яремчук відповів на критику збірної України

Форвард збірної України Роман Яремчук закликав футбольних експертів та...

Мокрий сніг і похолодання: погода на 22 листопада в Україні

У п'ятницю, 22 листопада, українцям варто готуватися до різкого...

Прогноз курсу до кінця листопада

На останньому тижні осені на валютному ринку України не...

Жеребкування ЧС-2026: з ким зустрінеться Україна

Збірна України з футболу опинилася у другому кошику під...

Шпигунка під прикриттям волонтерства: агентку ФСБ засудили до 15 років тюрми

В Україні суд засудив до 15 років позбавлення волі...

Як зміниться рух поїздів “Укрзалізниці” у грудні

З грудня 2024 року "Укрзалізниця" запроваджує зимовий розклад руху...

Українська легенда спорту Харлан спростувала чутки про завершення кар’єри

Дворазова олімпійська чемпіонка, одна з найтитулованіших українських спортсменок Ольга...

Росія готується до десятка масованих атак

Російська Федерація продовжує активно готуватися до нових масованих ударів...