Росія перекидає сили із Запорізького напрямку на Донеччину:

Російське військове командування пересуває елементи двох повітряно-десантних дивізій (ПДВ) з Запорізької області на Донеччину, з метою посилення та активізації поточних наступальних операцій. Цю інформацію оприлюднив Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики вказали на три можливі напрями фронту, куди Росія може направити ці частини, проте не заявили, що це обов’язково відбудеться.

Зокрема, російські та українські джерела вказують на переміщення частин 76-ї та 7-ї дивізій, які діяли в районі Роботиного на заході Запорізької області. Відомий український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що таке рішення було прийняте недавно російським військовим командуванням. Він вказав на можливе переміщення щонайменше одного батальйону 76-ї дивізії на фронт у Луганській області або на напрямок Краматорсько/Бахмутівка.

Також російський блогер, відомий своїм упередженим ставленням до ПДВ РФ, стверджує, що незабаром елементи 76-ї та 7-ї дивізій діятимуть на інших напрямках, розташованих на лівому березі Херсонщини та західній частині Запоріжжя. Ці дії можуть бути пов’язані з наміром змінити частини 104-ї дивізії ПДВ, що діють поблизу українського тактичного плацдарму в Кринках на лівому березі Дніпра.

“Ми ще не маємо підтвердження щодо передислокації елементів 76-ї та 7-ї дивізій на інші напрямки. Проте ці повідомлення від російських та українських джерел є важливими. Переміщення російських сил з Запорізької області до східної частини України вимагає додаткового аналізу в найближчі дні”, – зазначили в Інституті вивчення війни (ISW).

Експерти нагадали, що в середині літа 2023 року елементи цих двох дивізій російських Збройних Сил були переміщені з Лиманського та Херсонського напрямків у район Роботиного. Це зміцнило оборону противника на цьому напрямку у критичний момент, допомагаючи окупантам утримати лінію оборони на Запоріжжі. Передислоковані сили ворога влаштували контратаки, які свідчили про більшу боєздатність 76-ї та 7-ї дивізій порівняно з іншими російськими військами, і ці дивізії в певній мірі відновилися під час млявого наступу на півдні.

“В останні тижні російські війська захопили більшу частину Роботино. Можливо, командування вирішило, що боєздатні частини 76-ї та 7-ї дивізій ВДВ будуть кориснішими на інших напрямках”, – припустили в ISW.

За думкою військових експертів, окупанти можуть зробити спробу перемістити частини однієї або обох згаданих дивізій на схід, щоб підтримати наступальні операції в Донецькій області та використати перевагу в нинішній “вразливій точці” Збройних Сил України.

“Зараз війська РФ намагаються здійснити наступ на північний захід від Авдіївки з метою досягнення ширшого прориву в цьому районі, і активізують операції з захоплення важливого з точки зору стратегії міста Часів Яр”, – зазначили у Інституті вивчення війни (ISW). Там вони припускають, що російське військове командування має намір використати елементи 76-ї та 7-ї дивізій як значне підкріплення до будь-якого з цих зусиль з метою досягнення стратегічних успіхів до прибуття американської військової допомоги, що дозволить Збройним Силам України уповільнити просування ворога та стабілізувати лінію фронту.

На Авдіївському напрямку Росія в даний час сформувала відносно компактне угруповання військ, головним чином з елементів Центрального військового округу та 1-го армійського корпусу “ДНР”, хоча вони, ймовірно, втомлені від інтенсивних наступальних операцій протягом останніх кількох місяців. Не варто виключати, що підкріплення з частин повітряно-десантних дивізій може стати для них додатковою оперативною силою для продовження атак в цьому районі.

На Бахмутському напрямку, за оцінкою аналітиків, РФ створила менш консолідоване угруповання військ, яке включає елементи кількох дивізій і бригад ПДВ. Тому переміщення частин 76-ї та 7-ї дивізій до цього району могло б підсилити атаки окупантів на Часів Яр.

Ще одним можливим варіантом є переведення цих військових формувань РФ на лінію Куп’янськ – Сватове – Кремінна, де загарбники відновили наступальні дії.

“Проте здається, що російські війська прагнуть закріпити всю цю ділянку під відповідальністю Московського військового округу, і переміщення 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ може виявитися не настільки ефективним в цих зусиллях порівняно з більш інтенсивними операціями, які зараз відбуваються в Донецькій області”, – пояснили в ISW. Незважаючи на це, вони вважають, що будь-яке переміщення вказаних військових формувань надасть російським силам можливість активізувати наступальні операції й “піддати ЗСУ тиску незалежно від їхнього місця розташування”.

Поки що військові експерти не визначили, який саме із згаданих районів передової є найімовірнішим, куди можуть бути переміщені сили ПДВ РФ, якщо взагалі таке переміщення відбудеться. “Ми будемо продовжувати слідкувати за повідомленнями про можливе переміщення елементів 76-ї та 7-ї дивізій, оскільки це становить значний ризик для здатності України уповільнити поточні російські наступальні операції на сході найближчими тижнями до прибуття допомоги США у сфері безпеки”, – підсумували в ISW.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ярмольський і його зв’язки з Медведчуком та кримінальні справи гуманітарної допомоги

Помічник екссекретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова...

НАТО не досягло згоди щодо військової допомоги Україні

Міністри оборони країн НАТО не досягли згоди щодо виділення...

Гучний скандал у Верховній Раді через взлом системи парламенту

Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне...

Прокуратура направила до суду справу проти колишніх керівників «Інформ-Ресурси» через збитки на 187 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду справу проти...

ВАКС об’єднав справи Бахматюка та Насірова щодо неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд підтримав об'єднання справ олігарха Олега Бахматюка,...

Суд ліквідував мережу «громадських організацій» Медведчука, які планували державний переворот у Києві

Суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції щодо заборони...

Нові правила бронювання працівників на критично важливих підприємствах

Кабінет міністрів прийняв постанову "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під...

Україна нарощує дипломатичний тиск для повернення військовозобов’язаних з-за кордону

Україна планує продовжувати свій збалансований підхід до питання повернення...