Росія запустила нове безпілотне озброєння проти українського наступу в Курській області

Російські сили почали використовувати нове покоління безпілотних літальних апаратів (БПЛА) у відповідь на український наступ у Курській області, повідомляє Forbes. Це озброєння стало реакцією на успішні дії українських військ, які, завдяки ефективному використанню радіоелектронної боротьби, змогли осліпити російські розвідувальні безпілотники та знищити FPV дрони противника.

Ці нові безпілотники є стійкими до радіопомех, що робить їх першим випадком використання такого озброєння в бойових умовах. Це також є нагадуванням про те, як швидко розвиваються малі безпілотники та попередження для решти світу, який значною мірою покладається на глушення сигналів для захисту від атак FPV безпілотників.

FPV-безпілотники зазвичай потребують радіозв’язку з оператором. Через цей зв’язок передається відеосигнал з дрона та командні сигнали по іншому каналу. Втрата будь-якого з цих сигналів зазвичай призводить до миттєвого краху.

Саме тому на передовій часто використовуються різноманітні глушники, такі як траншейні, чемоданні або автомобільні, для створення радіопомех на певних частотах. Якщо глушники ефективні, вони створюють захисний простір, який зазвичай не дозволяє FPV дронам наблизитися. Досвідчені оператори FPV можуть наближатися під кутом, щоб їх дрон пролетів через цей простір завдяки силі імпульсу.

Безпілотники постійно змінюють свої робочі частоти, а глушники постійно оновлюються, щоб їх зупинити у безкінечній грі в кішки-мишки. Для того щоб на час зупинити всі безпілотники, потрібен блицкриг подібний до того, що був у Курську, з тривалим періодом підготовки для визначення всіх використовуваних частот та достатньою концентрацією помех для блокування всього в певному районі.

Безпілотники можуть втратити зв’язок і з інших причин. Радіозв’язок, по суті, потребує прямої видимості. Це добре, коли дрон знаходиться далеко від землі, але як тільки він опускається нижче, зв’язок починає перериватися. Летючі ретранслятори допомагають, але FPV доводиться низько пірнати під час фінальної атаки, і в останню секунду в відеосигналі часто присутні перешкоди, які погіршують огляд у критичний момент.

Одне з рішень проблеми перешкод і зв’язку — це термінальне наведення з використанням штучного інтелекту: оператор фіксує ціль на певній відстані, а дрон переслідує її навіть при втраті зв’язку. Такі системи вже впроваджуються в обмежених кількостях обома сторонами.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна закликає до продовження заборони на участь російських спортсменів у Всесвітніх іграх 2025

Міністерство молоді та спорту України, Міністерство закордонних справ України...

На Київщині затримали посадовця, який організував ухилення від військової служби

На Київщині під судом опинився голова міжрайонної медико-соціальної експертної...

Український репер Потап розсекретив своє місцезнаходження

Відомий український репер і продюсер Олексій Потапенко, більше відомий...

Другий “саміт миру” не відбудеться в листопаді

Другий "саміт миру", який планувався на листопад, не відбудеться,...

Кабінет Міністрів призначив Юлію Кіріллову заступником міністра у справах ветеранів

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення призначити Юлію Кіріллову на...

Екскандидат у мери Кривого Рогу Дмитро Шевчик знайдений мертвим

У Дніпропетровській області, у селищі Кудашівка, було знайдено тіло...

Партія Тимошенко за державні кошти фінансувала пов’язані компанії – ЗМІ

Дослідження руху «Чесно» виявило потенційні корупційні зв’язки політичної партії...

Директор ДТЕК розповів, чи готова Україна до зими

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в інтерв'ю BBC наголосив...