Росія застосовує в Україні хімічну зброю часів Першої світової

Російські війська продовжують систематичні хімічні атаки проти українських військових, спровоковуючи серйозні турботи на передовій. За даними журналістів видання The Telegraph, українські захисники на різних ділянках фронту свідчать про постійні напади безпілотників, які скидають на їхні позиції отруйні гази та інші хімічні речовини. Використання цих засобів, таких як CS або хлоробензальмалононітрил, заборонене згідно з Конвенцією про хімічну зброю.

За словами командира української розвідгрупи, ситуація стає критичною, оскільки практично кожного дня їхні позиції атакують гранатами, що містять газ. Це не призводить до смертельних наслідків, проте створює паніку серед бійців та змушує їх залишати позиції, надаючи перевагу противнику.

Свідчення інших українських солдатів підтверджують регулярні атаки хімічними засобами. Зокрема, вони зазначають, що протигази врятували життя багатьом військовим, хоча зараз їм доводиться постійно носити їх з собою. Експерти підтверджують використання різних хімічних речовин, включаючи сльозогінний газ та інші отруйні сполуки.

Інциденти такого роду стають все більш загостреними, з російськими військами використовуються навіть такі смертельні речовини, як ціанід водню, що був використаний під час Першої світової війни. Ці атаки, які заборонені міжнародними угодами, створюють серйозні загрози для життя та здоров’я українських військових, а також цивільного населення на тимчасово окупованих територіях.

Українські військові офіційно повідомляють про 626 випадків хімічних атак з боку Росії з моменту початку повномасштабного вторгнення. Проте, Ребека Мачоровскі висловлює переконання, що ця цифра суттєво занижена.

“На жаль, у поточній ситуації причини смертей багатьох українських солдатів належним чином не розслідуються. Їх просто дуже багато”, – заявляє вона.

Хімічні атаки стали рутинною практикою, і тепер українські військові проходять спеціальну підготовку для подібних ситуацій. Навчальні матеріали, отримані The Telegraph, описують атаку на українські позиції біля Бахмута наприкінці минулого року.

“Російські безпілотники скинули три хімічні гранати, імовірно наповнені CS, прямо на їхні позиції. Коли солдати намагалися втекти, їх атакували снарядами та безпілотниками, скидаючи звичайні гранати. Навчальний посібник радить солдатам залишатися на місці та терпіти перші кілька хвилин впливу сльозогінного газу замість того, щоб тікати зі своїх бойових позицій. Після перших кількох хвилин впливу, дія газу слабшає”, – пише видання.

Проте, українські військові стикаються з серйозними проблемами у отриманні та використанні засобів захисту. Не всім бійцям виділяють протигази, що робить їх вразливими до хімічних атак. Багато наявних протигазів застарілі, адже їх виробляли ще в радянські часи, і їхня ефективність проти сучасних хімічних засобів обмежена.

За даними Генштабу ЗСУ, російські війська істотно збільшили використання боєприпасів з отруйними хімічними речовинами на фронті. З початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 626 таких випадків, при цьому 51 з них припадає на січень 2024 року.

Аналітики ISW вважають, що Росія цілеспрямовано застосовує хімічну зброю з кількох причин, включаючи залякування та деморалізацію українських військ, а також підрив міжнародного права. За останні місяці окупанти почали використовувати навіть гранати РГ-ВО з хлорацетофеноном, який є різновидом сльозогінного газу, для придушення масових заворушень.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

«Укрзалізниця» вилучила російську мову з квітів у рамках євроінтеграції

«Укрзалізниця» продовжує адаптувати свої послуги до стандартів європейської інтеграції....

Україна стрімко впроваджує штучний інтелект для управління дронами

Україна активно впроваджує штучний інтелект (ШІ) у військові технології,...

Європа в розбіжностях перед приходом Трампа

Перед інавгурацією обраного президента США Дональда Трампа в європейських...

Melovin відверто розповів про свою боротьбу з алкоголізмом і наслідки для здоров’я

Український співак Melovin, відомий також як Костянтин Бочаров, уперше...

Польща передала Україні гелікоптери для навчання пілотів

Україна отримала від Польщі три гелікоптери: два Мі-8 та...

Олександр Усик: що мотивує українського чемпіона перед боєм із Тайсоном Ф’юрі

Український суперважковаговик Олександр Усик, чемпіон світу за версіями WBA,...

Українцям, які перебувають у Німеччині, радять якнайшвидше знайти роботу

Українським біженцям, які знайшли прихіст у Німеччині через війну,...