Росіяни мають щонайменше 13 майданчиків запуску “Шахедів”

Російські окупанти розгорнули розгалужену мережу стартових майданчиків для запуску ударних дронів-камікадзе типу “Шахед”, що становить постійну загрозу для української інфраструктури. Про це заявив військовий експерт аналітичного центру Defence Express Іван Киричевський в ефірі телеканалу “Еспресо”.

За його словами, наразі нараховується щонайменше 13 майданчиків, з яких окупанти запускають “Шахеди”, і це може бути далеко не повний перелік. Деякі з них облаштовані у вигляді заглиблених, укріплених баз, які росіяни спеціально риють для зберігання дронів та розміщення особового складу.

Публічно було відомо, що в одному з ударів Storm Shadow/SCALP-EG поцілили саме в такий укріплений склад. Росіяни не шкодують зусиль для побудови фортифікацій під зберігання “Шахедів”, — зазначив Киричевський.

Експерт підкреслив, що потужні удари по стартових майданчиках вимагають великих ресурсів, тож найбільш стратегічно важливим зараз є створення запасу далекобійного озброєння — як власного виробництва, так і отриманого від партнерів.

Є ініціативи з боку Німеччини щодо допомоги у виробництві ракет великої дальності, однак це процес не швидкий. Саме тому потрібно вже зараз нарощувати ракетний потенціал, щоб у перспективі мати змогу бити не по наслідках, а по причинах — зокрема по місцях, де відбувається виробництво чи складання дронів”, — наголосив Киричевський.

Окремо експерт згадав виробничий центр у місті Єлабуга (Татарстан), де, за даними розвідки, налагоджено збірку “Шахедів” із комплектуючих, що надходять із Китаю та інших країн. Киричевський порівняв цей об’єкт із “гігантською складальною майстернею”, що має риси концтабору у стилі нацистської Німеччини або китайських таборів для уйгурів.

Це дуже великий об’єкт, де працюють сотні, якщо не тисячі людей. Їм постачають запчастини, а вони клеять, зшивають і передають далі. Саме цей вузол треба методично знищувати — це логіка війни”, — підкреслив він.

Попри складність такої операції, Киричевський вважає, що удари по виробничій базі в Єлабузі можуть дати стратегічно більше, ніж спроби знищити всі пускові майданчики одночасно.

Війна дронів уже давно перестала бути лише тактичною зброєю. Це частина великого промислового механізму. І доки Росія матиме змогу зберігати, збирати та запускати “Шахеди” у промислових масштабах — загроза для України не зникне. Єлабуга, як вузол цього процесу, має всі шанси стати ціллю №1 для українських далекобійних ракет.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Секрети розмарину: чому ця рослина має бути на вашій кухні

Розмарин – не просто популярна приправа до м’яса, риби...

В Україні стрімко зросла кількість випадків кору — понад тисяча за півроку

За перші шість місяців 2025 року в Україні зафіксовано...

У США зростає тиск на припинення допомоги Україні: Зеленського звинувачують у спробах узурпації антикорупційних органів

У Сполучених Штатах Америки розгорівся політичний скандал навколо президента...

У Тернополі здетонувала граната в житловому будинку — двоє загиблих

Сьогодні вдень липня близько 12:00 у багатоквартирному будинку на...

Військова академія виграла справу про повернення коштів за навчання

Львівський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на користь Національної...

В Одесі археологи знайшли артефакти генуезької епохи XIV століття

Нещодавні археологічні розкопки на Приморському бульварі в Одесі, поруч...

Українець розпилив газ і погрожував підірвати будинок у Польщі

У польському місті Вроцлав стався серйозний інцидент за участю...