Розширений військовий облік: перспективи нового закону про мобілізацію – відомості від Веніславського

Ухвалений законопроєкт націлений на вдосконалення системи військового обліку, щоб забезпечити точну і повну інформацію про всіх чоловіків віком від 18 до 60 років, які мають військовий обов’язок. Основною метою є виключення з реєстру осіб, які не підлягають мобілізації, таких як засуджені, поліцейські та рятувальники.

Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Він відзначив, що держава потребує чіткого уявлення про свій мобілізаційний потенціал, адже деякі службовці безпеки, які не входять до складу Збройних Сил, знаходяться на спеціальних внутрішніх обліках.

“Законопроєкт передбачає загальний військовий облік для всіх. Це дозволить з’ясувати, хто може бути відстрочений від призову або заброньований. Це важливо для забезпечення ресурсів у випадку повномасштабної війни”, – підкреслив Веніславський.

Він також зазначив, що законопроєкт спрямований на протидію незаконному перетину кордону особами з інвалідністю, які нерідко використовують законні права для незаконних дій. Мета законопроєкту – зупинити ці порушення, не обмежуючи прав людей з інвалідністю на законний перехід кордону.

Веніславський також зазначив, що деякі депутати пропонували поправки, щоб надати право на відтермінування всім депутатам місцевих рад. Проте ці пропозиції не були прийняті. Також буде уникнуто “фінансового бронювання”, щоб уникнути привілеїв для осіб із високими доходами у справі мобілізації.

Однак, законодавці намагалися збільшити кількість державних службовців, які будуть звільнені від мобілізації, зокрема представників силових структур (ДБР, НАБУ, прокуратура, поліція). Судові органи також отримають право на відстрочку. Категорії держслужбовців, які будуть звільнені від мобілізації, будуть визначатися з урахуванням важливості їхньої роботи для громадян.

“Найбільшу потребу у звільненні від мобілізації мають працівники оборонно-промислового комплексу, які забезпечують Збройні Сили засобами ураження ворога. Вони повинні залишатися на своїх місцях, щоб підтримувати нашу обороноздатність”, – підкреслив Веніславський.

Законопроєкт про мобілізацію вже розглянуто Комітетом Верховної Ради. Наступного тижня є шанс завершити розгляд на рівні комітету та оприлюднити його для широкої громадськості. Проте важко передбачити, як довго закон буде розглядатися на сесії Верховної Ради.

Кабмін ще в січні вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Документ зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту. Усього до законопроєкту було подано понад 4 тисячі поправок. Законопроєкт вже пройшов перше читання, і зараз парламент розглядає правки. Очікується, що у другому читанні закон буде підтриманий, а після його опублікування на початку квітня він набуде чинності вже в травні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Шахраї використовують благодійні організації для обману українців

У мережі активізувалася нова шахрайська схема, спрямована на обман...

Суддя Господарського суду Києва підозрюється у держзраді через стягнення коштів на користь Міноборони РФ

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру судді Господарського суду...

Директора компанії підозрюють у незаконному ввезенні амуніції під виглядом гуманітарної допомоги

Детективи Головного підрозділу Бюро економічної безпеки України завершили досудове...

Народного депутата підозрюють у організації незаконного перетину кордону

Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило про підозру народному депутату...

У Києві затримано заступницю директора лікарні за вимагання хабара у військового

У столиці правоохоронці затримали заступницю директора однієї з лікарень,...

Син Петра Порошенка ухиляється від військової служби

Син народного депутата та п’ятого президента України Петра Порошенка,...

У Шостці комунальники викинули 6 тисяч євро, сплутавши їх із сувенірними

У місті Шостка, що на Сумщині, стався курйозний випадок...

Скандальне минуле нового керівника Держфінмоніторингу: чи витримає Філіп Пронін перевірку часом?

Призначення Філіпа Проніна на посаду голови Державної служби фінансового...