Розширений військовий облік: перспективи нового закону про мобілізацію – відомості від Веніславського

Ухвалений законопроєкт націлений на вдосконалення системи військового обліку, щоб забезпечити точну і повну інформацію про всіх чоловіків віком від 18 до 60 років, які мають військовий обов’язок. Основною метою є виключення з реєстру осіб, які не підлягають мобілізації, таких як засуджені, поліцейські та рятувальники.

Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Він відзначив, що держава потребує чіткого уявлення про свій мобілізаційний потенціал, адже деякі службовці безпеки, які не входять до складу Збройних Сил, знаходяться на спеціальних внутрішніх обліках.

“Законопроєкт передбачає загальний військовий облік для всіх. Це дозволить з’ясувати, хто може бути відстрочений від призову або заброньований. Це важливо для забезпечення ресурсів у випадку повномасштабної війни”, – підкреслив Веніславський.

Він також зазначив, що законопроєкт спрямований на протидію незаконному перетину кордону особами з інвалідністю, які нерідко використовують законні права для незаконних дій. Мета законопроєкту – зупинити ці порушення, не обмежуючи прав людей з інвалідністю на законний перехід кордону.

Веніславський також зазначив, що деякі депутати пропонували поправки, щоб надати право на відтермінування всім депутатам місцевих рад. Проте ці пропозиції не були прийняті. Також буде уникнуто “фінансового бронювання”, щоб уникнути привілеїв для осіб із високими доходами у справі мобілізації.

Однак, законодавці намагалися збільшити кількість державних службовців, які будуть звільнені від мобілізації, зокрема представників силових структур (ДБР, НАБУ, прокуратура, поліція). Судові органи також отримають право на відстрочку. Категорії держслужбовців, які будуть звільнені від мобілізації, будуть визначатися з урахуванням важливості їхньої роботи для громадян.

“Найбільшу потребу у звільненні від мобілізації мають працівники оборонно-промислового комплексу, які забезпечують Збройні Сили засобами ураження ворога. Вони повинні залишатися на своїх місцях, щоб підтримувати нашу обороноздатність”, – підкреслив Веніславський.

Законопроєкт про мобілізацію вже розглянуто Комітетом Верховної Ради. Наступного тижня є шанс завершити розгляд на рівні комітету та оприлюднити його для широкої громадськості. Проте важко передбачити, як довго закон буде розглядатися на сесії Верховної Ради.

Кабмін ще в січні вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Документ зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту. Усього до законопроєкту було подано понад 4 тисячі поправок. Законопроєкт вже пройшов перше читання, і зараз парламент розглядає правки. Очікується, що у другому читанні закон буде підтриманий, а після його опублікування на початку квітня він набуде чинності вже в травні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

В Херсоні компанія без співробітників і техніки побудує укриття за 82 млн грн

Нещодавно створена компанія без техніки, співробітників та офісу отримала...

Росія не зможе наступати на кількох фронтах одночасно

Росія обмежена у можливостях для масштабного наступу на кількох...

Бюджетне житло у Києві подорожчало: ціни на квартири продовжують рости

Ринок оренди житла в Києві переживає значний підйом цін,...

Львівський суд відмовив студенту у наданні відстрочки

23-річний студент, який звернувся до Львівського окружного адміністративного суду...

В Україні зросла кількість нових бізнесів попри збільшення податків

Попри повідомлення в ЗМІ про масове закриття фізичних осіб-підприємців...

Офіс Президента готує велику антикорупційну кампанію

Згідно з інформацією, отриманою від джерела в Офісі Президента,...

Накрити новорічний стіл стає все дорожче: як змінились ціни на популярний салат

Популярний салат "Олів’є", без якого важко уявити новорічний стіл...

Волонтерка Марія Берлінська вважає, що популізм шкодить суспільству

Керівниця проєкту Victory Drones, засновниця ГО "Центр підтримки аеророзвідки"...