Ексголова Нацагентства подав фальшиву декларацію

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило серйозні порушення у декларації Володимира Мельника — колишнього керівника Міжрегіонального управління Нацагентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, АР Крим та Севастополі. За результатами повної перевірки документа за 2021 рік, було встановлено, що чиновник задекларував недостовірні відомості на суму понад 2,07 мільйона гривень.

Серед ключових порушень — неправильно вказана дата набуття права на житловий будинок в Одесі, відсутність реєстраційного номера, а також приховане користування цією нерухомістю членами сім’ї. Окремі автомобілі, зокрема Volkswagen ID.4 2023 року випуску та Jaguar XF 2015 року, формально були зареєстровані на колишню дружину й сина Мельника. Однак, за даними НАЗК, саме посадовець фактично користувався ними.

Ще один автомобіль, Nissan Leaf 2018 року, взагалі не був зазначений у декларації, хоча дружина Мельника придбала його в 2021 році за 334 тис. грн. До того ж, вказану вартість інших машин було суттєво спотворено — Toyota Prius оцінено вдвічі дешевше, а Nissan Rogue, навпаки, задекларовано з явним завищенням.

Найбільше запитань у НАЗК викликали доходи дружини Мельника. Вона задекларувала 10,5 млн грн готівки, які, за словами самого ексчиновника, отримала від продажу садового будинку (8,5 млн грн) та земельної ділянки (4,5 млн грн). Щоправда, у декларації з’явилась лише готівка, а от самі операції купівлі-продажу документально підтверджені не були. До того ж, офіційні доходи сім’ї Мельників за останні майже два десятиліття (1998–2016 рр.) склали лише 396,5 тис. грн.

Особливий інтерес викликав згаданий Nissan Leaf, який Мельник оцінив у символічні 20 тис. грн. За результатами експертизи Київського НДІ судових експертиз, реальна вартість цього авто могла складати понад 700 тис. грн.

Загалом сума виявлених недостовірних даних у декларації перевищує 500 прожиткових мінімумів, що є підставою для кримінального переслідування за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що вказані порушення стали відомими завдяки системному моніторингу способу життя посадовця, проведеному НАЗК. Агентство також зафіксувало спроби уникнути відповідальності — під час перевірки теща Мельника поспіхом переоформила кілька земельних ділянок на родичів. ВАКС встиг накласти арешт на ці активи, що тепер може стати підставою для їх передачі в дохід держави.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вино перед сном: чому це погана ідея для здорового відпочинку

Питання, чи може келих вина допомогти швидше заснути, хвилює...

Експрокурор Криму, якого ловили на хабарі, готується повернутись у прокуратуру Донеччини

Прокурорська система України, попри численні гучні антикорупційні заяви, знову...

Боксер Олександр Усик розкритикував окремі рядки державного гімну

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр...

Екснардеп і його спільники вкрали 21 мільйон: ОГП повідомив про підозру чотирьом учасникам злочинної групи

Прокурори Офісу Генерального прокурора викрили масштабну схему привласнення майна...

Після довгої паузи репер Потап і Каменських показалися разом

Українська співачка Настя Каменських та її чоловік, продюсер і...

КНДР готує солдатів для війни проти України — ЗМІ

Пхеньян може відправити до Росії додаткові військові підрозділи вже...

Ожиріння, діабет і подагра: чому слід забути про газовані напої

Людський організм на понад 60% складається з води, і...

У Запоріжжі і Києві викрито дві масштабні схеми розкрадання державного майна

У Запорізькій та Київській областях викрито масштабні корупційні схеми,...