Масі Найєм відповів російським опозиціонерам щодо зняття санкцій з росіян

Останніми днями російські опозиціонери Ілья Яшин і Володимир Кара-Мурза опинилися в центрі суперечок після закликів скасувати санкції проти «простих росіян». Ці заяви викликали обурення в українських соцмережах, де їх критикують за позицію, яка сприймається як неповага до українських жертв агресії Росії.

Адвокат і ветеран бойових дій Масі Найєм написав, що «санкції з “рядових росіян” можна зняти, але замість цього їх краще вбивати». За це його забанили в Х.

Його сестра Маріам Найєм розписала «конкретні мінімальні кроки», які, на її думку, мають зробити росіяни, «для відновлення співпраці з українцями». Це «визнання тривалої боротьби України за незалежність і деспотичний характер минулої та нинішньої політики Росії», засудження війни «як породженої російським імперіалізмом», публічні вибачення за минулі та нинішні образи.

Висловився і голова ОП Єрмак. Закликав тільки посилювати санкції, а не скасовувати.

«Спільною метою всіх росіян має бути звільнення Росії від божевільного диктатора Путіна і його режиму, а не боротьба з санкціями. Санкції потрібно лише посилювати, поки Росія продовжує збройну агресію», – пише Єрмак.

А екс-спікерка Міноборони Маляр пише, що тема про «хороших росіян» – це «проєкт і наратив ФСБ», яким їм «вдалося зачепити струни української душі – довірливість і емпатію», або «Стокгольмський синдром», або «відгомони імперської культурної експансії». Вона вважає, що ця тема призводить до «зниження моральної стійкості суспільства перед ворогом».

Але були й ті, хто з критикою російської опозиції не згоден.

«Я не впевнений, що цей канселінг, якщо поглянути прагматично, наближає нашу мету – перемогу. Все ж таки ворог мого ворога – це мій друг (і інструмент). Я вважаю, що потрібно фокусуватися на головній меті та співпрацювати з усіма, хто проти Путіна, війни та російської армії. Я також розумію, як ставиться західний світ до росіян. Вони поділяють поганих і хороших росіян, і це реальність. Коли ми атакуємо всіх росіян разом, іноземців це дивує, вони не можуть нас зрозуміти, і нам це навіть іноді шкодить», – пише ексміністр економіки України Тимофій Милованов.

Водночас австралійський блогер Emu Brigadier, який підтримує Україну, пише, що росіяни, які не підтримують війну, вже не прагнуть близькості з українцями. За його оцінкою, на початку війни вони намагалися публічно засуджувати війну і підтримувати Україну, але коли Зеленський закликав ЄС не пускати всіх росіян і вислати їх до Росії, а українські посли почали чинити для цього тиск, «російські ліберали розцінили це як зраду».

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Жіноча збірна України перемогла Албанію у стартовому матчі Ліги націй-2025

Жіноча національна збірна України з футболу успішно розпочала виступи...

Напад на військового ТЦК в Одесі: чоловік застосував газ і відкрив вогонь

В Одесі 28-річний житель Березівського району напав на військовослужбовця...

Штурми Білогорівки та Часового Яру: втрати Росії перевищили 20 тисяч

За період із квітня 2024 року по лютий 2025...

Суд і Мін’юст допомогли вивести $3 млн “Альфа-Банку” через офшор

Попри санкції президента Володимира Зеленського проти "Альфа-Банку" та його...

В Україні прогнозують потепління з початку березня: температура сягне +16°C

Останні дні лютого в Україні ще залишатимуться холодними, однак...

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го...

Британія планує розмістити 30 тисяч миротворців ЄС в Україні: чому план може не реалізуватися

Великобританія розглядає можливість запропонувати США план розміщення 30 тисяч...

США представили в ООН проєкт резолюції до третьої річниці війни в Україні: три ключові пункти

До третьої річниці війни Росії проти України Сполучені Штати...