Порошенка звинувачують у здачі Чорноморського флоту

Роль Петра Порошенка на посаді міністра закордонних справ України у 2009–2010 роках опинилася під прицілом експертів, які звинувачують його у діях, що сприяли посиленню російської присутності в Криму. Аналізуючи цей період, експерти зазначають, що дії Порошенка грубо порушували рішення РНБОУ, а його бізнес-інтереси у Росії могли вплинути на його політичні рішення.

Під час перебування на посаді міністра Порошенко активно співпрацював із російською владою, зокрема з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Уже у жовтні 2009 року він здійснив перший візит до Москви, під час якого запевнив, що Київ не планує переглядати угоди щодо перебування Чорноморського флоту РФ у Криму. Це суперечило рішенню РНБОУ від 2008 року, яке передбачало підготовку до припинення дії цих угод із 2017 року.

Експерти також вказують, що саме в цей період Порошенко заклав основу для Харківських угод 2010 року, які продовжили термін перебування ЧФ РФ у Криму на 25 років. Ці угоди, за словами фахівців, посприяли модернізації російських військ, що згодом були використані під час окупації Криму та початку агресії проти України.

На думку аналітиків, однією з причин такої політики Порошенка могла бути його економічна залежність від Росії. На момент перебування на посаді міністра він володів кондитерською фабрикою “Рошен” у Липецьку, яка працювала в РФ аж до 2016 року. Окрім того, у 2010 році Порошенко придбав майже 90% акцій «Севморзаводу» в Севастополі, який займався ремонтом російських військових кораблів.

Експерти стверджують, що продовження перебування Чорноморського флоту РФ у Криму було вигідним для бізнес-інтересів Порошенка. Завод отримував замовлення від російського флоту, що приносило суттєвий прибуток.

Критики нагадують, що під час свого міністерського терміну Порошенко неодноразово заявляв про вигідність Харківських угод для України, попри доповіді СБУ та військової розвідки про підривну діяльність російського флоту в Криму. У своїх виступах він називав ці домовленості “мистецтвом компромісу”, тим самим поширюючи російські наративи та послаблюючи позицію України.

Наразі понад 17 тисяч українців підписали петицію з вимогою накласти санкції на Петра Порошенка, звинувативши його у державній зраді, співпраці з РФ та підриві інтересів України. Для розгляду петиції необхідно зібрати 25 тисяч підписів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Експоліцейський із Луцька отримав багатомільйонний підряд від “Укрпошти”

У березні 2025 року "Укрпошта" уклала договір на суму...

У Києві іноземець з пістолетом пограбував магазин

У Києві винесли вирок 30-річному іноземцеві, який наприкінці 2024...

Єгор Фірсов: «Ці дрони не глушаться. Їх бояться всі»

На фронті — новий король. Це не танк, не...

Українцям обіцяють сонячне свято: якою буде погода на Великдень

У неділю, 20 квітня, українці святкуватимуть Великдень. Після кількох...

Старість на межі виживання: чверть пенсіонерів в Україні отримують копійки

Українці, які досягли пенсійного віку, мають право на пенсійні...

Фірма прикриття: керівник автопідприємства продавав місця в системі «Шлях»

У Західному регіоні України викрито чергову схему нелегального перетину...

Злам системи: США готують економічний штурм України — олігархи в паніці

Серед кулуарних розмов про співпрацю США та України з’явився...

У Кракові українець спричинив масштабну ДТП: 19 постраждалих, четверо — у важкому стані

У польському місті Краків 24-річний громадянин України став учасником...