Землі, що належать Національній академії наук України, стають майданчиками для незаконного будівництва. Компанія KSM-Group, пов’язана з одіозним забудовником Сергієм Копистирою, зводить багатоповерхові житлові комплекси на територіях, що мали б використовуватися для наукових потреб. Одним із таких проєктів є ЖК “Кришталеві джерела”, де, як виявили журналісти, квартиру має навіть президент НАН Анатолій Загородній.
Скандальний ЖК і його впливові мешканці
Житловий комплекс “Кришталеві джерела” розташований у мальовничій частині Києва між парковим комплексом “Феофанія” та Хотівським лісом. Проте його будівництво відбувається без необхідних дозволів Державної інспекції архітектури та містобудування, що вже привернуло увагу правоохоронців.
Розслідувачі припускають, що керівництво НАН України може бути зацікавлене у зміні цільового призначення земель. В обмін на сприяння високопосадовці, ймовірно, отримують квартири у новобудовах.
Декларація, яка не сходиться
У державному реєстрі на ім’я президента НАН Анатолія Загороднього зареєстрована квартира площею 86 квадратних метрів у ЖК “Кришталеві джерела”. Орієнтовна вартість такого житла – від 3 мільйонів гривень. Однак у своїй декларації він вказав інше помешкання – 67 квадратних метрів, яке було придбане всього за 17 тисяч гривень.
Крім того, один із директорів Державного автотранспортного підприємства НАН, на землях якого ведеться забудова, володіє цілим котеджним містечком, а декілька інших керівників Академії отримали елітні квартири за заниженими цінами.
Що каже керівництво НАН?
На прохання журналістів пояснити ситуацію президент НАН спочатку уникав відповідей, а згодом заявив, що зробить офіційний запит щодо ситуації. Однак на питання про квартиру в ЖК “Кришталеві джерела” він так і не відповів.
Це не перший випадок, коли академічні землі віддають під забудову. Нещодавно спалахнув скандал навколо Національного ботанічного саду імені Гришка, частину територій якого, попри заборону, також передали під житлове будівництво. І знову в центрі уваги – KSM-Group.
Хто і як використовує землі науки у власних інтересах – питання, яке залишається відкритим.