Скандальний суддя з Севастополя звільнив директора 112 каналу з-під санкцій

У квітні 2023 року суддя Господарського суду Києва Сергій Щербаков виніс рішення, яке фактично дозволило колишньому директору проросійського телеканалу 112.UA уникнути санкцій. Йдеться про Андрія Шевцова — людину з найближчого кола Віктора Медведчука.

В ухвалі від 20 квітня суд задовольнив заяву про звільнення Шевцова з посади директора ТОВ «ІА „112.ЮЕЙ“» заднім числом — з 8 серпня 2022 року. Це дозволило формально уникнути санкційного статусу, адже на момент застосування санкцій він уже «не був» посадовою особою.

Сам Сергій Щербаков — уродженець Севастополя, колишній суддя Нахімовського районного суду. В його декларації досі зазначено спільну власність на квартиру в окупованому Севастополі, яку він ділить із дружиною Аллою Щербаковою та її батьком. Там же в нього є й земельна ділянка на 10 соток, куплена ще до окупації у 2010 році.

Попри те, що працює в Києві з 2017 року, суддя досі зберігає активи в Криму — що викликає запитання з огляду на війну, правову позицію України та моральні принципи державного службовця.

У 2015 році родина Щербакова придбала квартиру в Крюківщині (64 кв. м) за 334 тис. грн — на той момент дуже занижена ціна. У 2023-му — вже зовсім інший рівень: дружина судді купує чотирикімнатну квартиру на Бульварно-Кудрявській, площею 105,7 кв. м. Її ринкова вартість — близько 18,5 мільйонів гривень. Ще 2 млн — паркомісце в тому ж будинку.

Автопарк не відстає: у 2019 році в декларації з’являється Chevrolet Camaro за… 118 тис. грн, хоча ринкова ціна — понад пів мільйона. У 2023 році родина купує новий кросовер Cupra Formentor, вартістю близько 1,6 млн грн.

Щербаков фігурує і в інших скандальних справах. У 2019 році він скасував штрафи Антимонопольного комітету для фірми, що належить екс-помічнику Максима Микитася. Йдеться про ТОВ “Північно-український будівельний альянс”, яке брало участь у змовах на тендерах, що принесли понад 3,3 млрд грн підрядів.

Суддя, який дозволяє уникнути санкцій проросійським фігурантам — і при цьому має нерухомість у Криму, дороге житло, занижені вартісні активи, — викликає щонайменше сумнів у неупередженості. Чи є конфлікт інтересів? Чи були неправомірні вигоди? І головне — чому органи правопорядку не реагують?

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вино перед сном: чому це погана ідея для здорового відпочинку

Питання, чи може келих вина допомогти швидше заснути, хвилює...

Експрокурор Криму, якого ловили на хабарі, готується повернутись у прокуратуру Донеччини

Прокурорська система України, попри численні гучні антикорупційні заяви, знову...

Боксер Олександр Усик розкритикував окремі рядки державного гімну

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр...

Екснардеп і його спільники вкрали 21 мільйон: ОГП повідомив про підозру чотирьом учасникам злочинної групи

Прокурори Офісу Генерального прокурора викрили масштабну схему привласнення майна...

Після довгої паузи репер Потап і Каменських показалися разом

Українська співачка Настя Каменських та її чоловік, продюсер і...

КНДР готує солдатів для війни проти України — ЗМІ

Пхеньян може відправити до Росії додаткові військові підрозділи вже...

Ожиріння, діабет і подагра: чому слід забути про газовані напої

Людський організм на понад 60% складається з води, і...

У Запоріжжі і Києві викрито дві масштабні схеми розкрадання державного майна

У Запорізькій та Київській областях викрито масштабні корупційні схеми,...