Торецьк під загрозою, а для захисту Часів Яр беруть участь навіть бійці ГУР через нестачу кадрів

На передовій триває безперервна битва, а Збройним силам України (ЗСУ) головним чином не вистачає артилерійських снарядів і нового військового складу. Окупанти здійснюють активні дії, намагаючись виявити слабкі точки вздовж лінії фронту, з основними нападами на Часів Яр і Торецьк. Про це повідомив ветеран військових операцій та військовий експерт Євген Дикий.

Ситуація на фронті вимагає уваги, зокрема, нестача людських ресурсів та засобів для проведення артилерійських операцій. Дикий закликає припинити піддаватися мапам та аналізувати реальну ситуацію. Він підкреслює, що інформація про прориви чи стабілізацію фронту не може бути повністю відображена на картах.

“Жодна карта не передасть вам реальності ситуації на фронті, де триває безперервна битва 24/7”, – зауважує Дикий. “Ворог може взяти деякі позиції, але потім вони можуть бути повернуті назад. Стабілізація не означає, що ворог залишив позиції, вона означає, що ми протистояли атакам і відбили їх”.

Проте, згідно з ветераном АТО, узагальнюючи ситуацію, можна сказати, що це як “три кроки вперед росіян і два кроки, які вдалося відбити ЗСУ”, тобто окупанти поступово продовжують свій наступ. В даний момент вони досить близько наблизилися до Торецька.

“Обрання Торецька з їхнього боку не має стратегічного значення, просто вони намагаються захопити там, де оборона виявляється вразливою”, – підкреслює Дикий. “Проте Торецьк не планується здавати без бою, хоча його захоплення допоможе ворогові вільно маневрувати на одному з флангів для подальшого наступу на Часів Яр”.

Екс-військовий вказує на те, що на фронті існує критичний дефіцит як снарядів, так і людських ресурсів. Це головне, що варто знати тим, хто перебуває в тилу.

“Не бажаю розголошувати військові таємниці, але в даний час під Часовим Яром беруть участь навіть спецпідрозділи ГУР. Це свідчить про те, наскільки дефіцитарна ситуація зі солдатами”, – зауважує Дикий. “Зберігати оборону лише за допомогою елітних спецпідрозділів – це так само, як забивати цвяхи мікроскопом”.

У ворога є конкретна мета – за будь-яку ціну захопити Часів Яр, стверджує ветеран АТО. Зараз під загрозою опинилися цілі агломерації з чотирьох міст: Краматорськ, Слов’янськ, Костянтинівка і Дружківка. Проте Часів Яр тримається дуже міцно, оскільки має сильні укріплення, тому Генштаб України направляє туди всі можливі запаси боєприпасів та резерви, які зараз доступні.

2 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що протягом квітня російські війська атакували мирні населені пункти України за допомогою понад 300 ракет та такої ж кількості безпілотників типу Shahed. Крім того, противник випустив понад 3200 керованих авіабомб.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Хіт “Врубай” зібрав 35 мільйонів переглядів: Parfeniuk став лідером “Місячної аудиторії”

Стримінгова платформа YouTube Music запровадила новий показник – "Місячна...

The Independent: Найкривавіші битви війни в Україні ще попереду

Після трьох років повномасштабної війни бойові дії в Україні...

Жіноча збірна України перемогла Албанію у стартовому матчі Ліги націй-2025

Жіноча національна збірна України з футболу успішно розпочала виступи...

Напад на військового ТЦК в Одесі: чоловік застосував газ і відкрив вогонь

В Одесі 28-річний житель Березівського району напав на військовослужбовця...

Штурми Білогорівки та Часового Яру: втрати Росії перевищили 20 тисяч

За період із квітня 2024 року по лютий 2025...

Суд і Мін’юст допомогли вивести $3 млн “Альфа-Банку” через офшор

Попри санкції президента Володимира Зеленського проти "Альфа-Банку" та його...

В Україні прогнозують потепління з початку березня: температура сягне +16°C

Останні дні лютого в Україні ще залишатимуться холодними, однак...

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го...