У Трампа заговорили про майбутнє українських територій

Спецпредставник Дональда Трампа Стів Віткофф зробив резонансну заяву щодо майбутнього статусу окупованих Росією українських територій. В інтерв’ю Такеру Карлсону він назвав це питання “найбільшою проблемою в цьому конфлікті” та припустив, що світова спільнота має розміщення з тим, чи визнає російську окупацію.

Віткофф наголосив, що Крим, Донецька, Луганська та ще дві області (ймовірно, йдеться про Запорізьку та Херсонську) є “російськомовними регіонами”, на території яких нібито відбулися референдуми, де “переважна кількість людей висловила бажання бути під російським керівництвом”. Втім, він не згадав, що ці так звані “референдуми” проводилися під дулами російських автоматів, без міжнародного визнання та в умовах, коли більшість населення через війну була змушена покинути свої домівки.

На думку Віткоффа, проблема цих територій “завжди існувала”, але нібито про неї ніхто не хоче говорити. Він порівняв це зі “слоном у кімнаті” і повідомив, що головне питання – це конституційні обмеження України щодо можливості відмови від своїх земель. Він також припустив, що політичне майбутнє Володимира Зеленського залежить від того, чи зможе він піти на поступки в цьому питанні.

Росія з початку повномасштабного вторгнення 2022 року неодноразово заявила, що вимагає визнання своєї окупації. Москва продовжує пропагувати тезу про те, що Україна має “відмовитися” від територій, які насправді залишаються невід’ємною частиною української держави, що закріплено міжнародним правом.

Україна категорично заперечує будь-які територіальні поступки та наголошує, що питання відновлення суверенітету є принциповим. Київ неодноразово заявив, що один іноземний лідер не має права вирішувати долю українських земель без згоди українського народу.

Варто зазначити, що раніше сам Дональд заявив, що США ведуть з Україною переговори щодо територіальних питань Трампа. Він натякнув, що в рамках «завершення війни» можуть бути деякі варіанти втрати частини тимчасово окупованих територій. Ці заяви викликали обурення як серед українського керівництва, так і серед міжнародних партнерів Києва.

Позиція Заходу щодо цього питання залишається чіткою: ООН та держава західних держав не визнають анексію українських територій та підтримують суверенітет і територіальну цілісність України. У свою чергу Росія продовжує використовувати питання окупованих регіонів як інструмент тиску та намагається змусити світ визнати її загарбницьку політику.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Чому аптечні ціни зросли після реформи МОЗ

Міністерство охорони здоров’я оголосило про здешевлення сотні популярних ліків....

Суд покарав уманського воєнкома штрафом за вимагання

Щоб «відмазатися» від армії, студент духовної академії звернувся до...

Після введення ліміту на перекази з картки на картку обсяг транзакцій впав на 80 мільярдів

Обсяг переказів з картки на картку в Україні впав...

Турчинов визнав, що більшість військових у Криму здалися без бою

Колишній в.о. президента Олександр Турчинов заявив, що у 2014...

Посадовець з Києва вимагав гроші за нелегальну торгівлю алкоголем

У Києві затримали начальника відділу у справах підприємництва Деснянської...

Активи в крипті та темне минуле: що відомо про очільника ПлейСіті Геннадія Новікова

Державне підприємство ПлейСіті, яке створили на заміну КРАІЛ для...

Шмигаль погодив виплати для 180 прифронтових громад: куди підуть гроші

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про виділення 1,8 мільярда...

Хто такий Олег Григоров і чим живе новий очільник Сумщини

15 квітня Кабінет Міністрів України погодив кандидатуру генерал-майора поліції...