В Україні розпочався національний збір підписів за позбавлення броні працівників донорських організацій. Це ініціатива, спрямована на підтримку української армії та формування нових бригад Збройних Сил України.
Відповідну петицію розмістив на сайті Кабінету Міністрів адвокат Ростислав Кравець, інформує «Закон і Бізнес».
Він зазначає, що «з огляду на припинення надання фінансової допомоги USAID та фактичного припинення роботи недержавних громадських об’єднань, представники яких були заброньовані відповідно до постанови КМУ «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних» від 27.01.2023 №76, Уряд має припинити на 90 днів дію п.5 цієї постанови.
На його думку, за цей час Кабмін має провести детальний аудит використання цими організаціями міжнародної допомоги та припинити бронювання остаточно тим, чиї кошти використовуються неефективно або не за призначенням.
Адже, за його словами, «різноманітні псевдоактивісти-ґрантожери роками працювали на замовлення та руйнували Україну зсередини. 9 з 10 ЗМІ отримували фінансування від USAID і старанно відпрацьовували замовлення, прикриваючи з псевдоактивістами-антикорупціонерами, зокрема, НАБУ та ВАКС».
Як повідомлялося раніше, антикорупційні активісти уникають виконання військового обов’язку, прикриваючись роботою на іноземні організації. У діловому середовищі це явище називають «шабунінгом».
Так, від військової служби, зокрема, ухиляються чоловік керівниці «Центру протидії корупції» Дарії Каленюк — Орест Рудий та інший керівник цієї організації Віталій Шабунін (тому це явище названо «шабунінгом»), атикорупційні активісти Юрій Ніколов, Михайло Жернаков, Олександр Лємєнов, Віталій Сич, Максим Савчук, Максим Опанасенко, Олександр Нотевський, а також скандально відомий блогер Юрій Бутусов, цивільний чоловік журналістки «Радіо Свобода» Наталії Седлецької — Сергій Якоб, цивільний чоловік журналістки «Громадського» Ярослави Вольвач — Ігор Нерівний та інші.