Як зміниться ринок праці в Україні в 2025 році

У 2025 році український ринок праці буде орієнтований на залучення молоді, жінок, ветеранів та осіб з інвалідністю. У зв’язку з цим, роботодавці шукатимуть кандидатів із гнучкими навичками, готових до навчання та адаптації до нових умов. Очікується, що ринок праці зазнає значних змін, які можуть як поглибити кризу, так і стати початком відновлення економіки.

За словами Марії Абдулліної, керівниці напрямку Робота на одному з кадрових порталів, основними викликами для українського ринку праці в 2025 році є кадровий дефіцит, необхідність адаптації ринку до нових реалій, а також зростаюча роль інклюзії та перекваліфікації працівників.

65% роботодавців прогнозують погіршення кадрової кризи, оскільки вже у 2024 році 71% компаній відчули нестачу кваліфікованих спеціалістів. Це означає, що бізнеси повинні бути готові адаптуватися до нових викликів, серед яких розширення інклюзивності, перекваліфікація працівників та використання гнучких моделей зайнятості.

Різноманітність і рівність можливостей на ринку праці стають важливими вимогами часу. Важливою частиною цього процесу є залучення:

  • молоді до 25 років (46% компаній);
  • жінок (34% компаній);
  • студентів (33% компаній);
  • ветеранів, які повертаються до мирного життя.

Зважаючи на зростаючу кількість людей з інвалідністю, прогнозується також підвищення рівня їхнього працевлаштування. Для цього бізнесу буде потрібна адаптована інфраструктура та програми навчання.

У відповідь на потреби ринку праці, все більше компаній планують інвестувати в розвиток своїх працівників. 56% компаній вже заявили про намір інвестувати в програми перекваліфікації та підвищення кваліфікації своїх співробітників. Уряд також активно підтримує ініціативи, спрямовані на зменшення структурного дисбалансу на ринку праці, через гранти та податкові пільги для освітніх ініціатив.

Особливу увагу потрібно приділити ветеранам. Дослідження показали, що ветерани надають перевагу роботі в колективах, де працюють інші ветерани, і найбільшим запитом є програми перекваліфікації.

У 2025 році також очікується значна зміна в політиці працевлаштування осіб з інвалідністю. Президент України підписав законопроєкт №5344-д, який зобов’язує органи влади та приватні підприємства створювати робочі місця для осіб з інвалідністю або сплачувати цільовий внесок. Закон набирає чинності з 1 січня 2026 року і передбачає:

  • обов’язкове створення робочих місць для осіб з інвалідністю (від 1 місця в компаніях з 8-25 працівниками до 4% від загальної кількості робочих місць у більших компаніях);
  • можливість сплати цільового внеску замість створення робочих місць;
  • фінансова підтримка адаптації робочих місць;
  • соціальний супровід та професійна адаптація працівників.
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Експерти радять відмовитися від скумбрії на користь інших морепродуктів

Запаси скумбрії у північно-східній Атлантиці стрімко зменшуються, і науковці...

Не більше половини біженців готові повернутися до України

Після завершення бойових дій до України може повернутися не...

Україна визначає правила оподаткування криптовалюти

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР)...

Українці потрапили під обмеження нової міграційної політики ФРН

Уряд Німеччини ухвалив рішення тимчасово припинити прийом нових біженців...

Адміністрація Трампа хоче контролювати НАБУ та БЕБ для забезпечення економічних інтересів

За інформацією наших джерел, адміністрація Дональда Трампа разом з...

У Дніпрі сервісні центри МВС передають інформацію клієнтів до ТЦК

У кількох містах України, зокрема у Дніпрі та Харкові,...

Керівниця пошти на Рівненщині обікрала державу та пенсіонерів

На Рівненщині викрили масштабне привласнення коштів, до якого виявилася...

Жарт про програму 800+ закінчився для українки хвилею хейту

Українка Людмила, яка мешкає в Польщі, стала об’єктом масованого...