Польський голова МЗС заявив про можливість законного введення військ НАТО на територію України

Радослав Сікорський у своєму виступі він звернув увагу на історичний прецедент, коли коаліція з 16 країн допомагала уряду Південної Кореї у протистоянні з Північною Кореєю, що підтримувалася Китаєм та Радянським Союзом. Згідно з висловленою думкою голови МЗС Польщі, такий сценарій має законні підстави, особливо у випадку загрози миру та безпеки в регіоні.

Країни Заходу у минулому вже використовували свої армії, щоб долучитись до війни в країні, яка не є членом НАТО. Для цього використали рішення ООН і відправила війська у Корею. Про те, що потрібно зробити, щоб військові Північноатлантичного альянсу опинились в Україні, розповів головам МЗС Польщі Радослав Сікорський під час онлайн-трансляції з Сейму.

Сікорський взяв участь у конференції “25 років членства Польщі в Організації Північноатлантичного договору”, яка відбулась у Сеймі 8 березня. Політик відреагував на заяву президента Франції Емманюєля Макрона, який зауважив, що європейські війська можуть опинитись в Україні.

Польський посадовець нагадав, що коаліція військ вже діяла проти попередника РФ — Радянського Союзу. Зокрема, це сталось під час Корейської війни 1950-1953 рр. Як з’ясувалось, у світі є структура, яка може організувати такі дії — це ООН.

Почалось все з того, що на початку Корейської війни у ООН підтвердили, що у Кореї відбувається акт агресії. Рішення підтримали навіть не одноголосно — 140 країн зі 190.

“Проголосували за те, щоб засудити агресію як неприйнятну. Це не просто заява для преси, це створення правової бази”, — пояснив Сікорський.

Після цього сформували міжнародну коаліцію військ кількох країн, які і вступили у бойові дії на боці законного уряду Республіки Кореї.

Саме тому, наголосив очільник польського МЗС, заява Емманюеля Макрона не є “неймовірною”. Натомість вона спрямована на президента Росії Володимира Путіна і показує, що Кремль може чекати несподіванка, якщо буде подальша ескалація.

“Щоб саме російський президент питав себе, яким буде наш наступний крок, а не щоб він був впевнений, що ми не зробимо нічого креативного, і тому міг планувати свої сценарії”.

Корейська війна — події, які відбувались на Корейському півострові з 1950 по 1953 рр. На боці заколотників діяв Китай та СРСР, на боці демократичного уряду — коаліція військ 16 країн і сили ООН. В коаліцію увійшли підрозділи низки країн-членів НАТО: США, Великої Британії, Франції, Канади тощо. Війна закінчилась договором про припинення вогню, укладеним 27 липня 1953 року. Лінію фронту зафіксували на 38-ій паралелі і до сьогодні існує дві країни — Республіка Корея на півдні та КНДР на півночі. СРСР відмовився від війни відразу після того, як помер Генсек Йосип Сталін.

28 лютого президент Франції на зібранні європейських країн, присвяченому війні в Україні, заявив, що до протистояння з РФ можуть долучитись іноземні війська. Подібну заяву підтримали представники країн Балтії, натомість у Німеччині пояснили, що заперечують проти такої ідеї.

За кілька днів, 5 березня, під час візиту до Чехії, Макрон зробив ще одну заяву. З його слів, тепер він не проти, щоб до війни долучались війська ще й неєвропейських країн.

Тим часом у РФ 4 березня відбулись випробування міжконтинентальної ракети “Ярс”. Експерти припустили, що це — відповідь Кремля на заяви Макрона.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українця засудили за поширення даних про мобілізацію в месенджері Viber

У Снятинському районному суді Івано-Франківської області був ухвалений вирок...

Українські розвідники попереджають про можливе втягування Білорусі в конфлікт

Українські розвідники повідомляють про нові спроби Росії втягнути Білорусь...

В Україні не вистачає тисяч працівників у різних секторах економіки

В Україні загострюється ситуація з безробіттям, зокрема з недостатньою...

Путін заявив, що “Орєшник” витримує температуру Сонця, але експерти спростовують

Володимир Путін зробив чергову гучну заяву, стверджуючи, що боєголовки...

Права і обов’язки військовозобов’язаних після закінчення бронювання

У процесі мобілізації важливою частиною є бронювання військовозобов'язаних працівників....

Швейцарія заявила про готовність направити миротворців до України

Швейцарія висловила готовність виставити до 200 своїх солдатів для...

Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок у справі розкрадання коштів хлібозаготівельних підприємств

19 лютого Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоди про...

БЕБ розслідує фінансові схеми компаній «Герц» та ФК «Герц»

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) розпочало досудове розслідування у...