Шабунін звинуватив Міноборони у маніпуляціях із закупівлею боєприпасів на 23 млрд грн

Голова Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін висловив обурення щодо дій Міністерства оборони України, яке, за його словами, маніпулює даними про використання 23 мільярдів гривень на закупівлю боєприпасів. У своєму Telegram-каналі він заявив, що пояснення Міноборони є «рафінованим обманом».

Шабунін заявив, що кошти, які Кабінет Міністрів України (за поданням міністра оборони Рустема Умєрова) вилучив із контрактів, підготовлених АОЗ, були передані Державній прикордонній службі, яка, за його словами, переплачує за боєприпаси.

“Прикордонники отримали ці гроші авансом у 100%, переплативши щонайменше 90 мільйонів євро за 152-мм снаряди. Міноборони могло б виправдовуватися тим, що в польських постачальників умови кращі, але це не відповідає дійсності. Наприклад, у контрактах АОЗ передбачено лише 50% передоплати, тоді як прикордонники сплачують повну суму авансом. Крім того, терміни поставок за контрактами АОЗ були вигіднішими”, — заявив Шабунін.

Аргументи Міноборони: маніпуляція чи реальність?

Міноборони пояснило, що перенаправлення коштів було викликане ризиком невикористання бюджету АОЗ до кінця року. За даними міністерства, станом на кінець листопада на рахунках АОЗ залишалося 102 млрд грн, із яких 45 млрд грн — невикористані зобов’язання, а 57 млрд грн — кошти, які мали бути сплачені за виконаними контрактами.

Шабунін спростував ці пояснення, зазначивши, що більшість цих коштів були зарезервовані для оплати вже укладених контрактів, а не вільними для перенаправлення.

“45 млрд грн на рахунках АОЗ були 25 листопада. Наступного дня сума скоротилася до 23 млрд грн через сплату за контрактами. А решта 57 млрд грн — це кошти, які агенція мала заплатити за постачання в грудні”, — уточнив він.

Контракти прикордонників: ризики переплати

За словами Шабуніна, Держприкордонслужба здійснює закупівлі на менш вигідних умовах, ніж АОЗ. На одній лише закупівлі 152-мм снарядів, за даними ЦПК, переплата становить близько 90 млн євро.

“Ці кошти залишалися на рахунках АОЗ, оскільки агенція платила постачальникам не більше 50% авансу, завершуючи розрахунок лише після поставки. Натомість прикордонники авансом сплачують польським постачальникам повну суму”, — заявив голова ЦПК.

Нагадаємо, Міністерство оборони України розпочало розслідування причин нештатного спрацювання 120-міліметрових мінометних мін, що були поставлені до війська.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Крупа залишиться за ґратами до вересня: суд зменшив заставу до 56 мільйонів

Вищий антикорупційний суд подовжив запобіжний захід для колишньої очільниці...

Середня зарплата українців зросла до 25 тисяч, але не скрізь

Середня зарплата в Україні у 2025 році зростає, однак...

Оновлення через “Резерв+” стало обов’язковим для бронювання працівників

Українці, які підлягають військовому обліку, не зможуть отримати відстрочку...

Блогерка Даша Квіткова познайомила сина з новим коханим

Новий роман однієї з найвідоміших блогерок країни Даші Квіткової...

Керівник міжнародного департаменту митниці Князевич задекларував 1,25 млн грн готівкою

Керівник департаменту міжнародної взаємодії Державної митної служби Микола Князевич...

На Вінниччині зафіксовано випадки лептоспірозу: один із хворих купався в річці Сіб

У Жмеринському та Гайсинському районах Вінницької області зареєстровано два...

Колишній кандидат у голови БЕБ Шепетін знову оскаржує результати конкурсу

Колишній кандидат на посаду директора Бюро економічної безпеки України...

Родина слідчого ДБР Бородія накопичила понад 80 тисяч доларів

Слідчий Державного бюро розслідувань Ярослав Бородій, який працює у...