Ще одного антикорупційного “активіста” зловили на ухиленні від військової служби

Громадянський чоловік журналістки «Радіо Свобода» Наталії Седлецької, Сергій Якоб, опинився в центрі скандалу через ухилення від військової служби. Як стало відомо з журналістського розслідування, Якоб з 2022 року перебував у розшуку за рішенням Мукачівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), оскільки не з’явився за повісткою.

Сергій Якоб народився в Мукачевому (Закарпатська область) в червні 1987 року. За освітою він є фахівцем у сфері інформаційних технологій, а також працював як фізична особа-підприємець, надаючи консультації в галузі IT та комп’ютерних систем. Крім того, він був засновником музичного журналу «Hip Me Mag».

Згідно з інформацією, до 2024 року Якоб не з’являвся в ТЦК, незважаючи на те, що закон зобов’язував його пройти реєстрацію для призову. Протягом цього часу він мешкав у Києві, в одному з найдорожчих житлових комплексів столиці – «New York Concept House», де він разом із Седлецькою проживав на вулиці Антоновича, 74. Однак їхні офіційні доходи не відповідають вартості придбаного житла.

У липні 2024 року, після набрання чинності нового закону, який передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від військової служби, Якоб став на облік у ТЦК, але лише дистанційно, без фізичної явки до відділення. Його реєстрація була здійснена в Фастівському районному ТЦК Київської області. Цей факт викликає серйозні питання, адже згідно з законом, така реєстрація повинна була відбутися особисто.

Після цього Якоб отримав відстрочку від призову, оформившись на посаду викладача в Київському торгово-економічному коледжі, хоча не мав профільної освіти чи наукової кваліфікації. Експерти вважають, що це працевлаштування було фіктивним, розрахованим на те, щоб отримати відстрочку від військової служби.

Виявилося, що в певний період Сергій Якоб переховувався в селі Коржі Броварського району Київської області, де він проживав у приватному будинку, зареєстрованому на сестру Наталії Седлецької, Ірину. Це відкриває нові питання щодо того, чому Якоб уникнув служби в армії і що стоїть за його діями.

Цей скандал став частиною ширшої проблеми, яка вже отримала назву «шабунінг». Цей термін виник після того, як стало відомо, що багато активістів антикорупційних громадських організацій, які відкрито виступають за реформи та боротьбу з корупцією, насправді ухиляються від виконання своїх громадянських обов’язків, зокрема, військової служби. Успішні приклади таких осіб — чоловік керівниці «Центру протидії корупції» Дарії Каленюк — Орест Рудий і сам Віталій Шабунін. Це призводить до значної втрати довіри до громадських організацій, які пропагують реформи, але самі не дотримуються основних норм і законів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Росіяни активно просуваються на флангах Великої Новосілки

На півдні Донецької області тривають інтенсивні бої. Російські війська...

В Україні можуть впровадити онлайн-голосування

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк підтвердила інформацію про...

Студенти, аспіранти та докторанти тимчасово не зможуть оформити відстрочку в «Резерв+»

До 30 грудня студенти та науковці не зможуть скористатися...

Українські VIP, які мають елітну нерухомість у Криму

Журналісти дізналися нові подробиці про життя колишнього генерального прокурора...

Руслана Лижичко зізналася, що збільшила губи за наполяганням чоловіка

Відома українська співачка та громадська діячка Руслана Ліжичко, яка...

Україні не потрібні такі посередники, як Угорщина, – президент

Президент України висловив впевненість, що не має потреби у...

Миколі Тищенку загрожує 5 років в’язниці: справу передано до суду

Державне бюро розслідувань (ДБР) завершило досудове розслідування щодо народного...

Суддя Київського райсуду Одеси опинилася в центрі скандалу через недекларування квартири в ОАЕ

Суддя Київського районного суду Одеси Алла Маломуж опинилася у...