Що потрібно зробити, щоб закрити платіжну банківську карту

Закриття платіжної картки може здаватися простим процесом, але важливо дотримуватися певних кроків, щоб не накопичити борги перед банком. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам правильно закрити платіжну картку та уникнути непередбачених витрат.

Якщо ви вирішили припинити користуватися платіжною карткою, її необхідно закрити. Недостатньо просто перестати користуватися карткою та не здійснювати нею платежі.

Про це пише Національний банк.

Банки можуть нараховувати комісію за обслуговування незакритого рахунку (моніторинг неактивного рахунку). Таку комісію буде або автоматично списано з карткового рахунку за наявності на ньому коштів, або її обліковуватимуть як борг перед банком.

Пам’ятайте, навіть якщо на вашій картці немає коштів та минув термін її дії, поточний рахунок, до якого її прив’язано, продовжує функціонувати та обліковуватися в системі банку.

Банк може стягувати комісійний збір, якщо:

  • ви зняли усі гроші з картки та зберігаєте на рахунку менше встановленої банком суми;
  • ви витрачаєте менше певної суми на місяць, тобто перестали користуватися карткою на умовах, визначених договором;
  • якщо закінчився пільговий період обслуговування.

Якщо ви не користуєтеся карткою, за якою наявна комісія за обслуговування, без закриття рахунку банк продовжить нараховувати плату за таке обслуговування і у вас виникне заборгованість перед банком. Погашати заборгованість доведеться з відсотками.

Платіжна картка завжди прив’язана до поточного рахунку. Якщо ви бажаєте припинити обслуговування в банку, закрийте поточний рахунок. Це можна зробити у відділенні банку, написавши заяву, або дистанційно – через платіжний/мобільний застосунок чи зателефонувавши до контакт-центру.

Як закрити поточний рахунок та завершити обслуговування в банку

Не користуєтеся платіжною карткою – подбайте про закриття рахунку.

  1. Відмовтеся від усіх платних послуг та регулярних платежів, що здійснювалися з вашого рахунку. Наприклад, плата за СМС-інформування, відкладені комісії за послуги, регулярний платіж з поповнення мобільного телефону тощо. У разі зняття коштів за такі послуги, ба більше, в рахунок вашого кредитного ліміту, може виникнути заборгованість.
  2. Погасіть всю заборгованість, якщо вона є. Уточніть у менеджера банку, чи буде стягнуто комісію під час закриття рахунку, якщо так, то залиште на рахунку необхідну суму.
  3. Повідомте банк про намір закрити рахунок та здійсніть процедури, визначені вашим банком. Деякі установи пропонують закрити рахунок онлайн, інші – прийти до відділення з необхідним пакетом документів. Якщо термін дії вашої платіжної картки ще не закінчився, здайте її до банку або виконайте з нею дії, рекомендовані банком.
  4. Очікуйте на закриття рахунку (період часу визначено договором). Річ у тім, що банку для запобігання виникнення заборгованості за рахунком потрібно перевірити, чи не підлягають сплаті відкладені комісії або регулярні платежі.

Після того, як поточний рахунок буде закрито, візьміть довідку від банку про закриття рахунку, щоб убезпечити себе від можливих непорозумінь у майбутньому (претензій щодо сплати заборгованості за рахунком).

Якщо у вас кілька платіжних карток, оформлених до одного поточного рахунку, і ви хочете припинити користуватися лише однією з них, закривати сам поточний рахунок не потрібно. Достатньо закрити ту платіжну картку, яку ви не плануєте більше використовувати.

Нагадаємо, Національний банк України ввів ліміти на операції з валютними картами. Обмеження на купівлю коштовностей та операції з нерухомістю запроваджені з 10 вересня.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Суд визнав мобілізацію осіб молодше 25 років незаконною

Закарпатський окружний адміністративний суд виніс важливий вердикт, в якому...

Зеленський готується до переговорів: вирішальний момент для України

Війна в Україні досягає критичного етапу, і президент Володимир...

Як проблеми управління ЗСУ знижують ефективність у війні з Росією

Збройні Сили України продовжують вести запеклу боротьбу з російською...

Київ через безконтрольну забудову перетворюється на бетонні джунглі

Сучасний Київ переживає спекотні часи, коли забудовники та місцева...

В Україні викрили корупційну схему на 36 млн грн у закупівлях запчастин для ЗСУ

Контррозвідка Служби безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки...

Повінь у Чехії знищила харківську фірму, яка пережила російські обстріли

Харківське сімейне підприємство Vegetus, яке спеціалізується на виробництві веганських...

Трагедія в Ніжині: керівник поліції вбив військового в ДТП

У Ніжині сталася трагедія, коли один з керівників Ніжинського...

Аліна Алексєєва: «TikTok завдає більше шкоди, ніж Telegram» у боротьбі з дезінформацією

У світі, де інформація швидко розповсюджується, платформи соціальних мереж...