Що робити якщо ваша дитина стала жертвою булінгу

Протягом 10 місяців 2024 року в Україні було зафіксовано понад 200 випадків булінгу у школах, повідомляє «Опендатабот». З них половина протоколів була складена на підлітків у віці від 14 до 16 років. Кількість таких правопорушень значно зросла в порівнянні з 2021 роком, коли протоколи за булінг на підлітків становили лише 45% від загальної кількості.

Загалом у 2024 році поліція склала 219 протоколів за булінг в освіті. Незважаючи на це, загальна кількість випадків булінгу знизилася порівняно з періодом до початку повномасштабної війни. Сьогодні, за даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40% дитячих самогубств відбуваються через цькування.

Судова система також покращила свою роботу: від початку року вже винесено 160 рішень по справах про булінг, що складає 73% від усіх протоколів, складених у 2024 році. Для порівняння, в попередні роки цей показник становив лише 60%. Це свідчить про значну роботу суддів і правоохоронців у боротьбі з булінгом в освітніх закладах.

Одним з характерних аспектів цьогорічних справ є те, що майже кожне шосте правопорушення вчинено групою осіб або ж є повторним випадком булінгу. В Україні активно працює нова система звернень, яка включає кнопку для анонімних повідомлень, що дозволяє батькам і дітям повідомляти про випадки цькування. З моменту запуску кнопки в жовтні вже було подано 85 анонімних повідомлень.

Крім того, за даними Міністерства освіти та науки України, 80% заяв про булінг подають батьки дітей, а лише 20% – самі учні. Заявки на боротьбу з булінгом подаються переважно з Києва, Одещини та Львівщини.

За булінг правопорушники можуть отримати штрафи від 850 до 3400 грн. Освітня омбудсменка Надія Лещик вважає, що підвищення штрафів до 10 тис. грн може зробити цей інструмент більш дієвим. Однак варто зазначити, що адміністративну відповідальність несуть лише підлітки старші за 16 років. Молодші за цей вік діти не несуть особистої відповідальності, а за їхні вчинки відповідають батьки.

Як діяти, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу

Потрібно негайно звертатися до керівництва навчального закладу або поліції. Також важливо, щоб батьки були уважні до змін у поведінці та самопочутті дитини. Заклади освіти несуть відповідальність за ненадання належної інформації про інциденти булінгу. За це їм можуть призначити штрафи або ж направити їх на виправні роботи.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Претендент на посаду в БЕБ Шепетін не декларує нерухомість і готівку

Новим фаворитом на посаду очільника Бюро економічної безпеки став...

У бюджеті України не вистачає 200 мільярдів гривень на армію

У державному бюджеті України на 2025 рік виявлено значний...

СБУ зірвала атаку дронів РФ на ЛЕП біля Рівненської АЕС

Служба безпеки України затримала ще одного агента воєнної розвідки...

Суд залишив під арештом майно Тищенка на мільйони

Вищий антикорупційний суд залишив без змін арешт на майно...

Сирітський квиток в один кінець. Як ще до початку повномасштабного вторгнення Росія почала викрадати українських дітей

Досліджуючи внутрішню документацію відділу у справах сім’ї та дітей...

У Києві спалах кору та гепатиту А: більшість випадків зафіксовані в школах

У столиці одночасно зафіксовано два небезпечні спалахи інфекційних хвороб...

За дорученням Банкової політичною кар’єрою Усика займається агентство Андрія Федоріва

На замовлення Офісу Президента до побудови політичного іміджу боксера...

Український гурт Ziferblat відкривають півфінал Євробачення: дивіться 13 травня

Сьогодні, 13 травня, у швейцарському місті Базель стартує 69-й...