Наше джерело в ОП розповіло, що Офіс Президента не вірить у можливість відправки військових ЄС в Україну, вони не готові нам давати свою техніку і фінансування, а якщо почнуть гинути європейці, то це стане новим тригером для Європи, який може обвалити будь-яку підтримку. Переговори з Польщею велися весь минулий рік, що вони можуть зайти на Західну Україну і тримати північний кордон з Білоруссю, але навіть на цей крок Варшава не пішла.
І тепер ніхто серйозно не вірить у заяви Макрона про відправлення військових в Україну, і західні ЗМІ розбирають цей кейс.
Заступник головного редактора Bild Пауль Ронцхаймер вважає, що президент Франції Макрон своїми заявами про надсилання в Україну західних військ сильно нашкодив Києву.
“Ці дебати, ініційовані на найвищому рівні, не тільки небезпечні, а й завдають шкоди Україні наразі, оскільки не обговорюють справді важливі питання, такі як боєприпаси.
Розмови про війська небезпечні, оскільки підвищують імовірність ескалації. Путін уже давно вважає, що перебуває у стані війни із Заходом. І Макрон, по суті, грає на руку противникам України і відволікає від того, що дійсно потрібно Києву.
З огляду на відсутність в України військової підтримки, особливо з боку Франції, крок Макрона здається гучною відволікаючою тактикою.
Якщо метою Макрона з використанням у війні в Україні наземних військ НАТО було “стримування” Росії, то Володимир Путін навряд чи сприйме його всерйоз, оскільки у Макрона не буде більшості для того, щоб протиснути введення наземних військ ні в Європейському Союзі, ні в НАТО.
Ідея про те, що окремі країни можуть без мандата НАТО допомогти Україні своїми власними військами, також вкрай нереалістична. Бо стримування працює тільки в тому разі, якщо воно дійсно заслуговує на довіру.
Цією ініціативою Макрон допомагає всім критикам і противникам поставок зброї в Україну в Європі і в Німеччині. Тепер вони всі можуть сказати: послухайте, що говорить Макрон, ЦЕ мета! Спочатку надсилають зброю, потім надсилають війська!
Це ще більше ускладнює постачання Україні військової техніки, яка з огляду на російський наступ їй потрібна гостріше, ніж будь-коли після нападу.
Абсурд полягає в тому, що Україна не потребує жодних західних сухопутних військ!
Коли я запитав про це минулого місяця, радник президента Михайло Подоляк сказав: “Насправді сценарій тільки один: максимальні поставки високотехнологічної зброї в Україну. Не говорити, а вкладати гроші у військове виробництво: ракети великої дальності, безпілотники, гранати, артилерійські знаряддя. Кількість зброї має бути великою”.
Не базікайте, а просто займіться поставками зброї!
Макрон може говорити набагато краще, ніж канцлер Олаф Шольц, але його власний баланс не такий жорсткий і ясний, яким він здається зараз. Саме президент Франції від самого початку не хотів “принижувати” Путіна і гальмував військову підтримку України. Його грандіозні заяви про те, що він поставить танки і літаки, часто були далекі від реальності.
Прямі нападки Макрона на Шольца через голосування щодо Taurus і його готовність відправити війська в Україну також покликані відвернути увагу від його власних невдач.
Так, Франція – на відміну від Німеччини – поставила свої крилаті ракети “Скальп”. Але Макрон, як і Шольц, не збільшив швидко і радикально виробництво боєприпасів від початку війни і далекий від того, щоб домогтися того, що він міг і повинен зробити, коли йдеться про танки і артилерію, якщо ситуація настільки драматична, як він її описує”.