Що треба знати при проходженні військово-лікарської комісії

Адвокат Роман Сімутін розповів, як правильно проходити військово-лікарську комісію.

“Приміром, ви прибули до ТЦК і вас направляють проходити лікарів. А ті, навіть не піднімаючи голови, просто штампують “підходящий”, адже на все виділено аж 20 хвилин. Слід знати, як діяти в такій ситуації”, – йдеться в матеріалі.

Перед оглядом проводять загальний аналіз крові, зокрема на ВІЛ, гепатит, цукор, загальний аналіз і ще дещо, визначають групу крові, резус, проводять рентген, ЕКГ, а особам за 40 років обов’язково вимірюють тиск.

Адвокат наголошує, перш ніж проходити ВВК, потрібно заявити, щоб лікарі провели аналізи, тоді всі одразу зрозуміють, що ви знаєте законний порядок (медичний огляд під час мобілізації регулюється главою ІІІ, Наказу МО від 14.08.2008 року №402). Тож ви не проходитимете лікарів до отримання результатів тестів, як це і має бути.

“Долучіть заявою до особової справи всі без винятку лікарські виписки, висновки та виписку з амбулаторної картки. Зверніть увагу: виписку з амбулаторної книги ви не просто можете надати, ви зобов’язані це зробити. Під час проходження огляду у профільного лікаря за вашим захворюванням, повідомте про наявні проблеми, покажіть виписку і вкажіть, що долучили ці документи до особової справи.

Якщо ваша проблематика зі здоров’ям тягне щонайменше на обмежену придатність, але вам ставлять придатну та не направляють на додаткове обстеження, тоді одразу прямуйте до голови ЛКВК, пишіть скаргу та чекайте на офіційну відповідь із поясненнями.

Ненадання відповіді на скаргу можна розглядати як бездіяльність голови ВЛК з подальшим можливим оскарженням”, – зазначає адвокат і радить завжди вимагати висновку ВЛК про придатність, оформленого у вигляді довідки, бо відсутність цього висновку серйозно ускладнює його оскарження.

“Щоб потім отримати довідку в ТЦК, втратите місяць часу, це в кращому випадку, в гіршому, як часто відбувається в моїх справах, оскаржувати доводиться просто наосліп”, – додав Роман Сімутін.

І справді, проти ВВК в Україні – той ще квест. Тим паче, що згідно зі скандальним мобілізаційним законом, інвалідність фронту не перешкода. Так, у разі ухвалення нового законопроєкту про мобілізацію всі чоловіки 25-55 років, які отримали інвалідність ІІ та ІІІ груп після 24 лютого 2022 року, мають пройти “перегляд на придатність”. Цим чоловікам встановлюється термін – до кінця 2024 року. Виняток робиться для тих, хто отримав інвалідність ІІ і ІІІ груп в армії, а також тим, у кого відсутня кінцівка через ампутацію. Примітно, що за законодавством України, інвалід II групи – це людина, у якої діагностовано одне або кілька захворювань зі списку, що гарантують їй інвалідність, але, найчастіше, це не стає причиною навіть звільнення зі служби. Мовляв, інвалід 2 групи може виконувати певні дії, тому його просто переводять з одного підрозділу в інший.

Не варто розслаблятися й обмежено-придатним українцям – згідно з новим проєктом закону такі громадяни протягом 9 місяців мають пройти повторний медогляд.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Запорізька ОВА уклала оборонні контракти з фіктивними ФОПами

З початку 2025 року Управління оборонної роботи Запорізької обласної...

Командування 110-ї бригади підозрюють у розкраданні мільйонів на доплатах

У 110 окремій механізованій бригаді імені Марка Безручка викрито...

У Київській області не освоїли 40 мільйонів на житло для сиріт

У 2024 році Київщина отримала від держави понад 79...

НАЗК викрило ознаки незаконного збагачення у заступника міністра, суддів і депутатів

НАЗК прозвітувало про результати повних перевірок декларацій за травень...

Співачка Дорофєєва заявила про проблеми зі здоров’ям та емоційне вигорання

Українська співачка Надя Дорофєєва відверто поділилася своїм емоційним станом...

Львівський бізнесмен Свіщов виявився колишнім кримінальним авторитетом

Редакція видання 360ua.news розпочала серію публікацій із циклу “Львівська...

Нову керівницю Уманського університету звинувачують у зловживаннях і плагіаті

Призначення Владилени Сокирської тимчасовою виконувачкою обов'язків ректора Уманського національного...

Кількість судових справ про самостійне батьківство різко зросло після початку повномасштабної війни

В Україні стрімко зросла кількість судових справ, у яких...