Що відбувається на ринку праці в Україні?

Український ринок праці стикається з “кадровим голодом” з моменту початку широкомасштабної війни. За останні два роки низька конкуренція серед шукачів роботи стала нормою, навіть при зростанні кількості вакансій.

Кількість пропозицій роботи в Україні продовжує зростати, але конкуренція залишається низькою. На весну цього року великі робочі портали звітують про рекордну кількість вакансій, яка перевищує навіть довоєнні показники. Лише за останній місяць портал Work.ua розмістив 111 тисяч пропозицій роботи, порівняно з попереднім рекордом у вересні 2023 року – 106 тисячами вакансій. Перед війною на порталі robota.ua щомісяця розміщувалося 90 тисяч вакансій (дані за січень 2022 року), а у березні 2024 року цей показник збільшився до 102 тисяч вакансій.

Ці дані свідчать про відновлення бізнесу. На сьогоднішній день ринок праці у 14 регіонах пропонує більше вакансій, ніж у лютому 2022 року. Найбільше роботи у квітні 2024 року з’явилося у Рівненській, Тернопільській, Закарпатській, Чернівецькій та Житомирській областях. Кількість пропозицій від роботодавців також зросла на 7-9% у Київській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Проте кількість шукачів роботи майже не змінюється. На порталі Work.ua у квітні свої резюме розмістили 320,6 тисяч людей – майже така сама кількість, як у попередній місяць. Однак через збільшення кількості вакансій, конкуренція продовжує зменшуватися.

Щодо вакансій, найбільше запитувані посади залишаються продавцем, водієм та менеджером з продажу. За даними Державної служби зайнятості, найбільше вакансій пропонували у сфері обслуговування. Також зросла кількість пропозицій роботи у готельно-ресторанному бізнесі та туризмі. У цих галузях найбільш затребуваними стали посудомийники, покоївки, офіціанти, бармени, адміністратори ресторану чи готелю.

Щоб вирішити проблему кадрового дефіциту, роботодавці вдаються до різних методів. Зокрема, вони впроваджують перекваліфікацію співробітників, програми для молодих фахівців, автоматизують процеси та використовують аутсорсинг. Також збільшилася кількість вакансій, за якими роботодавці готові приймати ветеранів, людей без досвіду, пенсіонерів, студентів і людей з інвалідністю.

Повномасштабне вторгнення Російської Федерації призвело до кризової ситуації на ринку праці через міграцію громадян та мобілізацію чоловіків до лав Збройних Сил України. Серед причин кадрового голоду – значний дефіцит кваліфікованих кадрів та представників робітничих професій.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

СБУ викрила двох агенток російської розвідки, які планували обстріли півночі України

Служба безпеки України (СБУ) викрила двох жінок на Чернігівщині,...

НАБУ, САП та СБУ викрили багатомільйонну корупційну схему в закупівлях ЗСУ

НАБУ, САП та СБУ спільно викрили масштабну корупційну схему,...

Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє дезертирам повернутися на службу

Верховна Рада України ухвалила важливий законопроєкт №12095, який надає...

НБУ спростив відкриття рахунку у банку

Національний банк України (НБУ) вніс низку змін до порядку...

НАБУ перевіряє квартиру міністра агрополітики Віталія Коваля

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розпочало перевірку квартирного питання міністра...

Трамп відмовився від зустрічі із Зеленським

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, майбутній президент...

Чотири фактори які впливатимуть на відсутність електроенергії взимку

Енергетична ситуація в Україні залишається складною, а ризик відключень...

Сьогодні Введення в храм Пресвятої Богородиці: Історія, традиції та заборони

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, або Третя Пречиста,...