Що змінить для українців закон про множинне громадянство

Державна міграційна служба (ДМС) прокоментувала прийнятий Верховною Радою в першому читанні законопроєкт «Про забезпечення реалізації права на збереження та набуття громадянства України» (№ 1469). Законопроєкт, ініційований президентом, передбачає ряд нововведень, зокрема можливість для іноземців зберігати своє громадянство при набутті українського, а також для громадян України – зберігати українське громадянство при набутті громадянства іншої держави.

Множинне громадянство: як це працюватиме

Згідно з новими нормами, іноземці, які набувають громадянство України, матимуть право зберегти своє попереднє громадянство. Так само, українці, що набувають громадянство іноземної держави, не будуть змушені відмовлятися від українського. Однак для цього буде затверджений спеціальний список держав, з якими буде дозволено зберігати множинне громадянство. Цей список ще має бути визначений окремим законопроєктом.

Зміни для іноземців та тестування для громадянства України

Ірина Ковалевська, перша заступниця голови ДМС, зазначила, що з серпня поточного року вже внесено зміни до законодавства, які уточнили підстави для набуття громадянства України іноземцями. Окрім того, законопроєкт передбачає введення нового списку документів, які подаються при оформленні громадянства, а також продовження практики тестування з української мови, історії та Конституції України для претендентів на громадянство.

Одним з важливих аспектів є спрощена процедура для іноземців, які воювали на стороні України в конфлікті на сході країни. Для них буде діяти полегшена процедура набуття українського громадянства, що дає можливість отримати громадянство за прискореною схемою.

Процедура набуття громадянства України не змінюється: вона залишається визначеною Указом президента. Однак є одне важливе доповнення — перевірка документів і підготовка іспитів для кандидатів. Очікується, що терміни набуття громадянства складатимуть від 6 місяців до одного року.

Зміни в законодавстві для українців, які тимчасово перебувають за кордоном, наразі не передбачаються. Законопроєкт стосується в основному іноземців і не вносить коректив для українців, які вже є громадянами України, але змушені жити за кордоном.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Судоми, втома, безсоння? Можливо, вам бракує магнію

Магній – це один із найважливіших мінералів для нашого...

Державні надра – приватні руки: кому належать українські родовища

В Україні право на користування надрами мають 2 268...

“Чисте місто” по-київськи: схема Комарницького вкрала 6 ділянок у столиці

Журналісти-розслідувачі Bihus.Info викрили корупційну схему, яку очолював колишній нардеп...

Колишня невістка Ющенка стала жертвою шахраїв: на неї оформили кредит

Єлизавета Ющенко (уроджена Єфросиніна), колишня невістка третього президента України...

Третій рахунок за газ: хто та за що платитиме додатково

Попри діючий мораторій на підвищення тарифів, у квітні 2025...

Покровськ без мера: Требушкін у Бельгії, але отримує українську зарплату

Міський голова Покровська Руслан Требушкін, який тривалий час відсутній...

Підлітків вербують спецслужби РФ: які ознаки та як діяти батькам?

Українські правоохоронці та Міністерство освіти і науки б’ють на...

Умєров орендує квартиру в Києві, а його родина мешкає у США

Рустем Умєров, міністр оборони України, оприлюднив свою електронну декларацію...