Що зміниться у процедурі бронювання

Через різке зростання кількості заброньованих українців кількість мобілізованих значно зменшилася. За даними джерел NV в уряді, цифровізація та спрощення процедури через портал «Дія» значно прискорили процес, що, з одного боку, зменшило навантаження на мобілізаційну систему, але з іншого – викликало побоювання щодо недоброчесного бронювання.

Наразі уряд вирішив провести аудит: за перші дні було виявлено понад 40 тисяч військовозобов’язаних, які отримали бронювання з порушенням норм. У відповідь урядовці планують серйозні зміни до порядку бронювання та посилення контролю за отриманням статусу критично важливих підприємств.

Нові правила бронювання

  1. Зарплатний критерій. Пропонується ввести мінімальний рівень зарплат для працівників підприємств, які хочуть отримати статус критично важливих для економіки. Він становитиме не менше 19 000 гривень. На думку урядовців, це принесе до бюджету мільярди гривень щомісяця, оскільки відсіє компанії, що використовують низькі зарплати для маніпуляцій із бронюванням.
  2. Новий порядок визначення важливості підприємств. Уряд планує надати більше повноважень ТЦК та ОВА, які або самостійно, або разом вирішуватимуть, чи є підприємство критично важливим. Це дозволить краще контролювати, кого саме бронюють і чи дійсно це необхідно для економіки.
  3. Зменшення квот на бронювання. Пропонується зменшити 100%-ві квоти на бронювання для підприємств у ключових секторах, таких як військова промисловість та енергетика. Замість повного захисту персоналу для деяких галузей можливе введення квоти у 70-90%, що дозволить більш ефективно розподіляти людські ресурси у державі.

Попри запропоновані зміни, деякі експерти вбачають ризики у можливій корупції через те, що рішення ухвалюватимуться місцевими органами влади і ТЦК. У разі узгодження питань критичної важливості підприємств на регіональному рівні, можуть з’явитися додаткові важелі впливу для недоброчесного бронювання працівників.

Попередньо рішення про зміни до процедури бронювання мали погодити Мінекономіки та Міноборони, але відомства поки що не досягли компромісу. Співрозмовники NV повідомляють, що остаточне слово може залишитися за президентом Володимиром Зеленським.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Чому не можна запивати ліки кавою: список небезпечних поєднань

Ранкова чашка кави — звичка, без якої багато хто...

Прожитковий мінімум в Україні: одна куртка на три роки

В Україні офіційні норми прожиткового мінімуму залишаються далекими від...

Скільки води потрібно пити щодня: нове дослідження спростовує популярний міф

Рекомендацію пити щодня два літри води знають усі. Її...

Вчені дослідили вплив алкоголю на прийняття рішень у чоловіків і жінок

Алкоголь може по-різному впливати на поведінку чоловіків і жінок,...

7 продуктів, які допомагають зберегти молодість і пружність шкіри — без косметичних втручань

Раціон має суттєвий вплив на стан шкіри. Дослідники Единбурзького...

НАЗК виявило порушення в декларації працівника ТЦК з Білої Церкви

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило порушення...

У Запоріжжі судитимуть правоохоронця, який убив колегу та намагався видати це за самогубство

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування справи щодо правоохоронця...

Військовослужбовець Рівненського ТЦК отримав травму внаслідок конфлікту з місцевими жителями

У Рівненській області стався інцидент за участі військовослужбовців територіального...