Канцлер Німеччини Олаф Шольц хоче чинити додатковий тиск на партнерів з ЄС, щоб вони постачали Україні більше зброї, піднявши це питання на спеціальному саміті лідерів ЄС наступного місяця.
Politicos зустрінуться в Брюсселі 1 лютого, де планують ухвалити пакет фінансової допомоги Києву на 50 мільярдів євро. Шольц має намір використати цю нагоду, щоб провести додаткові дебати щодо військової підтримки України, яку окремі країни ЄС планують цього року, повідомив POLITICO німецький чиновник, якому дозволили говорити анонімно.
У понеділок канцлер випустила надзвичайно пряме попередження про те, що «поставки зброї для України, заплановані досі більшістю країн-членів ЄС, безумовно, є занадто малими», додавши: «Тому я закликаю наших союзників у Європейському Союзі також вжити заходів», посилити свої зусилля на підтримку України… Нам потрібні більші внески».
Шольц також сказав, що попросив ЄС скласти список усієї військової допомоги, яку країни-члени планують цього року, «не пізніше» до саміту 1 лютого.
План Берліна обговорити висновки цього списку з лідерами, швидше за все, посилить тиск на такі країни, як Франція, Італія та Іспанія, які поки що пожертвували Києву порівняно мало військових товарів, принаймні згідно з загальнодоступною інформацією.
За даними Кільського інституту, який підраховував військову допомогу Україні у відкритому доступі, Німеччина була другим найбільшим донором минулого року після США з 17,1 млрд євро; за нею йшла Великобританія з 6,6 млрд євро, а також Північні та Східні країни ЄС. Франція, для порівняння, внесла лише 0,54 мільярда євро, Італія – 0,69 мільярда євро, а Іспанія – 0,34 мільярда євро.