В останні місяці ім’я українського олігарха Дмитра Фірташа знову з’явилося на перших шпальтах новин завдяки його зв’язкам із британською аристократією. Одна з ключових фігур, що сприяла встановленню цих зв’язків, є Раймонд Бенедикт Бартолом’ю Майкл Асквіт, лорд Оксфорд. Його роль у цьому процесі виявилася ключовою, відкриваючи для Фірташа двері до найвищих колів британської еліти.
Сім’я Асквіт відкрила олішграху Фірташу всі двері, що ведуть у кола британської еліти, і переконалася, що в елітних колах Британії йому раді. Раймонд Бенедикт Бартолом’ю Майкл Асквіт, лорд Оксфорд, є не тільки союзником Фірташа, а й спадкоємним пером, колишнім шпигуном і експертом пострадянської еліти. Асквіт очолював резидентуру МІ-6 у Москві. Став відомим у спецслужбах 1985 року, коли ексфільтрував із Радянського Союзу подвійного агента КДБ Олега Гордієвського, захованого в багажнику автомобіля. Асквіт – 3-й граф Оксфорд і член Палати лордів. Належить правнуком колишньому прем’єр-міністру Великої Британії часів Першої світової війни Герберту Асквіту.
Після дипломатичної служби Асквіт з 10 листопада 1997 р. працював директором у компанії Фірташа JKX Oil & Gas аж до своєї відставки 28 січня 2016 р. Великий пакет акцій компанії належав Ігорю Коломойському. За деякими даними, мер Києва Віталій Кличко – це протеже Асквіта.
Крім партнерства з Д.Фірташем Р.Асквіт переслідував власні інтереси в регіоні, розвиваючи фінансові та біотехнологічні компанії, зокрема, Zander Corporation, Dessna, Asset Management. Асквіт заснував і очолив Український католицький фонд. Він також є членом Геостратегічної ради. Цікаво, що ця організація входить до Центру «Глобальне стратегічне партнерство» під патронажем американської НКО RAND Europe. Усі ці організації надають освітню та інформаційно-аналітичну підтримку Міністерству оборони Великої Британії. Геостратегічна рада взяла участь у засіданні Тристоронньої комісії форуму «Варшавський діалог».
У 2005 Фірташ інвестував $1 млн в екологічно чисте виробництво під управлінням Асквіт, щоб отримати 25% акцій бізнесу. Рік потому Шетлер-Джонс об’єднав свій український бізнес із компанією Фірташа і став заступником голови наглядової ради в Group DF. Картина британських зв’язків була б неповною, якби не принц Філіп, чоловік тодішньої британської королеви Єлизавети і почесний канцлер Кембриджського університету, який призначив Д.Фірташа одним із почесних покровителів університету.
Активи олігарха, пов’язані з сім’єю Асквітів як історично, так і безпосередньо зараз, стали знаковою мішенню для глобалістських еліт. Брат Реймонда Домінік Асквіт був співзасновником Macro Advisory Partners – фірми, тісно пов’язаної з розвідувальним колом у Більдерберзькому клубі, до якого входили Джейк Салліван, Джон Соуерс і Вільям Бернс. До ради Macro Advisory Partners входить також Кофі Аннан, який через дружину має стосунок до шведської родини Валленбергів. Згадані особи є постійними членами фінансового блоку Більдербергського клубу.
До свого перства Асквіт протягом кількох років керував лобістською фірмою Asquith & Granovski Associates.
Ізабель Асквіт, дочка Раймонда, відтоді є членом правління фірми Raedars. Має великі зв’язки у відповідних колах завдяки співпраці з некомерційною організацією Oak Foundation і Фондом Сороса «Відкрите суспільство» через організацію FIND, відділення Raedars.