Скандал із землею ботанічного саду: чому НАНУ передає ділянки забудовникам

У Києві знову розгорівся скандал через можливу забудову території Національного ботанічного саду імені Гришка. Мешканці столиці занепокоєні тим, що приватна компанія “КСМ Девелопмент”, яка входить до складу “КСМ Груп”, може звести багатоповерховий комплекс на землях, які мають природоохоронний статус.

Що відбувається з землею ботанічного саду?

У січні Державна аудиторська служба України (ДАСУ) заявила, що Національний ботанічний сад імені М. Гришка незаконно передав частину своїх земель під забудову. Згідно з даними, ділянка на вулиці Садово-Ботанічній стала частиною інвестиційної угоди з компанією “КСМ Груп”, за якою планувалося будівництво житлових і нежитлових приміщень.

Водночас у Національній академії наук України (НАНУ) та адміністрації ботанічного саду заперечили ці звинувачення. За їх словами, угода передбачала лише благоустрій господарської зони та капітальний ремонт адміністративних приміщень.

Однак прокуратура не переконана в цих запевненнях.

На ситуацію відреагувала Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генпрокурора, яка розпочала перевірку законності передачі земель та умов договору.

Також на захист ботанічного саду стали представники Київської міської влади. Мер Віталій Кличко заявив, що місто готове взяти ботсад під своє управління, щоб унеможливити забудову. Заступник голови КМВА Тимур Ткаченко закликав негайно розірвати договір із забудовником.

Хто стоїть за “КСМ Груп”?

“КСМ Груп” – не новачок у будівельних скандалах. Компанія належить бізнесменам Арсенію та Сергію Копистирам, які вже неодноразово потрапляли у гучні земельні історії.

За даними журналістів, НАНУ передала приватним забудовникам 116 гектарів державної землі у Києві під виглядом інвестиційних угод. При цьому обіцяні квартири для науковців так і не були надані.

Один із найскандальніших прикладів – ЖК “Кришталеві джерела”, будівництво якого завершене ще у 2022 році, але НАНУ досі не отримала від забудовника 152 квартири.

Цікаво, що замість передачі житла Національна академія наук замовила у підконтрольної Копистирам компанії “Укринвест” будівельні роботи на 5,6 млн грн і закупила техніку на 1,1 млн грн.

Що буде далі?

13 січня 2025 року бюро президії НАН України рекомендувало розірвати угоду з “КСМ Девелопмент”. Однак остаточне рішення має ухвалити адміністрація ботанічного саду.

Поки що ситуація залишається неоднозначною, а громадськість та активісти пильно стежать за розвитком подій.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Погода в Україні 17 березня: мокрий сніг, дощі та ожеледиця

В Україні 17 березня очікується хмарна погода з проясненнями....

Підвищення податків для ФОПів: уряд готує масштабну реформу

В Україні триває підготовка до реформи спрощеної системи оподаткування...

На кордоні з Україною зафіксовано спалах ящуру: медики попереджають про небезпеку

На території Угорщини, неподалік кордону з Україною, зафіксовано спалах...

«Супер-мама» здала прокурора: розкішне життя заступника керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури стало предметом розслідування

Генеральна інспекція Офісу генпрокурора розпочала перевірку заступника керівника Спеціалізованої...

Олександр Усик: “Я підкаблучник, і пишаюся цим”

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр...

Макрон: Росія не може вирішувати, чи прийматиме Україна миротворців

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Москва не має...

Показова страта в Одесі: розстріл серед білого дня

Розстріл відомого одеського активіста Дем’яна Ганула шокував не лише...

ЗСУ вийшли з Суджі Курської області: офіційне підтвердження Генштабу

15 березня стало відомо, що Збройні сили України вийшли...