Скандал навколо 155-ї бригади: Юрій Бутусов викрив недоліки у формуванні та забезпеченні

Журналіст Юрій Бутусов оприлюднив факти про неналежне формування та забезпечення новоствореної 155-ї механізованої бригади «Анна Київська», яка наразі воює під Покровськом. Ця інформація викликала широкий резонанс, а Державне бюро розслідувань вже заявило, що проводить розслідування за фактами перевищення службових повноважень та дезертирства.

Про це написав Юрій Бутусов у Facebook. Його слова підтвердила радниця із комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

 “ДБР дійсно вивчає факти, викладені у ЗМІ, в рамках кримінально провадження, порушеного за ст 426-1 та ст 408 Кримінального кодексу України. Розслідування триває. Говорити про якісь попередні результати поки ще рано”, – сказала Сапьян.

31 грудня Бутусов виклав низку фактів щодо обставин формування та функціонування 155-ї механізованої бригади “Анна Київська”, яка вступила у бій під Покровськом і зазнає там значних втрат.

Створення 155-тої бригади “Анна Київська” є частиною масштабного проєкту влади щодо формування 14 нових бригад, для яких Україна має знайти людей, а міжнародні партнери – озброєння.

За розрахунками МО та ГШ, вартість проєкту однієї такої нової бригади визначена близько 900 мільйонів євро.

Але з самого початку виявилось, що у ОК “Захід” нема ні командних кадрів, ні солдат, ні озброєння, ні ресурсів для створення нового з’єднання. Формування 155-ї бригади з перших днів було суцільним організаційним хаосом буквально в усіх компонентах, зазначає журналіст.

Це призвело до великих втрат через самовільне залишення частини з самого початку формування.

У жовтні 155-та бригада виїхала на навчання у Францію. Туди направили 1924 військовослужбовця, з них досвід військової служби понад рік був лише у 51, досвід до року – у 459 військовослужбовців, а більшість, 1414, були тільки зараховані на службу і служили менше 2 місяців, близько 150 людей були направлені до Франції навіть без проходження БЗВП. У Франції втекли близько 50 військових бригади.

Водночас більша частина військовослужбовців, яких направили у Францію, готувались. Не втекли і понад 4000 набраних без відбору з ТЦК людей, які зайшли на поповнення бригади у вересні-листопаді, розповідає журналіст.

З 15 листопада рядовий склад бригади почали повертати в Україну, штаб бригади прибув до України 30 листопада, але познайомитися зі своїми новими 4 тисячами підлеглих, які чекали у навчальному центрі, провести заплановані додаткові навчання з тими, хто не зміг отримати усіх необхідних знань, комбриг Рюмшин не встиг. За відсутності штабу бригади та комбатів, командування ОК “Захід” та КСВ почали перекидати ненавчених та не злагоджених людей у район Покровська.

Комісія командування Сухопутних військ звинуватила у втечі 50 військовослужбовців бригади у Франції командира бригади Рюмшина, який ніби-то не приділяв часу спілкуванню з особовим складом. За кілька днів його відсторонили від посади, також було відсторонено кілька офіцерів штабу, одного з комбатів, і призначено нових командирів, які взагалі не мали ніякого розуміння щодо стану справ у бригаді, пише журналіст.

В результаті хаос в управлінні тільки посилився, керованість стала значно гіршою, і за перший тиждень грудня ще до вступу у бій у бригаді сталось ще 198 СЗЧ, а з першого дня виконання бойових завдань почались значні втрати людей через погану керованість та навченість, наголошує Бутусов.

Журналіст повідомляє і про те, що бригаду не забезпечили необхідним озброєнням. Зокрема жодного дрону для виконання бойових завдань бригада від держави не отримала. Також, за даними Бутусова, повністю були відсутні засоби РЕБ. Бригаді в міру сил допомагали волонтери.

Всі 120 мм мінометні міни виробництва підприємства Мінстратегпрому, які видали бригаді, виявились бракованими.

При цьому Бутусов наголошує: більшість воїнів 155-ї механізованої бригади на фронті намагаються чесно виконувати свої обов’язки, але у результаті злочинного ставлення до життів воїнів, 155-та бригада з перших днів несе значні втрати.

Журналіст звинуватив політичне та військове керівництво держави в непродуманому піар-ході та закликав до відповідальності.

“Державне бюро розслідувань порушило у грудні кримінальну справу щодо обставин формування 155-ї механізованої бригади “Анна Київська”, яка вступила у бій під Покровськом. Справа на контролі верховного головнокомандувача В. Зеленського, міністра оборони Р. Умерова та головнокомандувача ЗСУ О. Сирського. Один з відповідальних за формування бригади керівників помер від сердцевого нападу, а комбриг звільнений одразу після вступу бригади у бій. До того, як бригада зробила перший постріл, її самовільно залишило 1700 військовослужбовців.

…Це дійсно злочин, але злочин не солдат та офіцерів – а злочин керівників Ставки верховного головнокомандувача, Міноборони та Генштабу, які продовжують розтрачати життя та державні кошти на нові проєкти, замість посилення досвідчених та боєздатних бригад. І намагаються зняти з себе відповідальність, переклавши її руками ДБР на поставлених у безвихідне становище офіцерів, яким доводиться відповідати за погано організований вищим керівництвом політичний проєкт”, – сказав Бутусов.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Заступник голови АМКУ задекларував кредит за програмою «єОселя» на 4 млн гривень

Заступник голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Максим Сандига задекларував...

Командиру роти з Рівненської області повідомлено про підозру у незаконному нарахуванні виплат

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру командиру...

ДБР розслідує справу львівського митника Андрія Басараба

Територіальне управління Державного бюро розслідувань (ДБР) порушило кримінальні справи...

Пропозиція про ліквідацію НАБУ: думка Ростислава Кравця

Відомий український юрист Ростислав Кравець виступив із пропозицією щодо...

Статистика ДТП в Україні за 2024 рік: основні факти та причини

У 2024 році в Україні сталося 25 781 дорожньо-транспортна...

Україна готова до миру, але лише на справедливих умовах – Андрій Єрмак

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак підкреслив, що завершення...

Скандал із “яйцями по 17”: що змінилось за два роки

Минуло два роки з моменту резонансного скандалу навколо закупівлі...

Розслідування корупції в лісовій галузі: держава втратила 11 мільйонів гривень

Правоохоронні органи продовжують викривати корупційні схеми у лісовій галузі,...