Скандал в Одесі: як міськрада віддала водоканал приватній компанії за безцінь

Державна аудиторська служба розпочала розслідування у справі передачі Одеського водоканалу приватній компанії “Інфокс”. Під питанням виявилося не лише сам факт передачі, а й умови цієї угоди, які здаються вкрай невигідними для міста.

“Одеська міськрада практично за безцінь передала в оренду на 49 років цілісний майновий комплекс комунального підприємства “Одесводоканал”.
До його складу увійшли нерухоме майно, інженерні мережі та комунікації водопостачання та водовідведення, а також багаторічна клієнтська база, оборотні активи тощо.

Договір оренди підписали колишній міський голова та гендиректор комерційної структури – ТОВ “Інфокс”. Унаслідок ухвалення такого неоднозначного та суперечливого управлінського рішення Одеська міська рада фактично передала в оренду приватній компанії не лише готовий “бізнес”, а й стратегічно важливий сектор забезпечення життєдіяльності міста”, – наголошується в повідомленні Держаудитслужби.

Для розуміння, передача водоканалу “Інфоксу” відбулася ще за Руслана Боделана. Потім до влади прийшов Едуард Гурвіц, який теж не обділив “Інфокс” – за його часів мерія вирішила провести капітальний ремонт водопровідної мережі, чим, за логікою речей, повинна була займатися вже компанія “Інфокс”.

Держаудитслужба пише, що для фінансування робіт комунальне підприємство “Агентство програм розвитку Одеси” протягом 2007-2009 років отримало кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку під державні гарантії на суму понад 45 млн доларів США. Саме за рахунок цих коштів було проведено реконструкцію об’єктів цілісного майнового комплексу. Роботи велися в періоди, коли містом уже керували Олексій Костусєв, і завершилися за Труханова в жовтні 2015 року. При цьому доходи від експлуатації водоканалу продовжувало отримувати ТОВ “Інфокс”.

“Тобто Одеська міська рада за рахунок бюджетних коштів погасила кредит, а відремонтованим майном фактично безоплатно користується приватна компанія”, – констатують аудитори.

Лише за період, який охопила ревізія, місто необґрунтовано витратило понад 370 млн грн на погашення кредиту і зазнало збитків у вигляді недоотриманих доходів на майже 338 млн грн. Очевидно, йдеться про проєкт реконструкції “Південного басейну каналізування”, який включав у себе будівництво колектора глибокого залягання, напірного трубопроводу, двох каналізаційно-насосних станцій, що обслуговують територію від Аркадії до Чорноморки.

Примітно, що підрядником цих робіт була компанія “Ростдорстрой”, яку пов’язують із чинним міським головою Геннадієм Трухановим.

Держаудитслужба не уточнила, що робитиме з цими знаннями і куди звернеться. Залишається тільки припускати. Примітно, що на ці ж граблі міськрада наступає повторно, причому з подачі Кабміну. Влітку минулого року в рамках програми ліквідації наслідків російської агресії уряд виділив близько 340 млн грн на те, щоб прокласти магістральний водопровід від вулиці Багрицького (район Другого християнського цвинтаря) до Французького бульвару, через Фонтанську дорогу й Академічну.

Тобто, ремонт водопроводу за рахунок кредитів був незаконним, а фінансування прокладання нового водопроводу питань не викликає? Взагалі то “Інфокс” зобов’язався всіляко розвивати і модернізувати водопровідні мережі міста. Чому ж зараз знову на це витрачаються бюджетні гроші, а прибуток отримує “Інфокс”? Та ще й в умовах війни, коли кожна копійка на рахунку.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

СБУ викрила шпигуна ФСБ у Миколаєві: працівник облтеплоенерго коригував удари по місту

Співробітники Служби безпеки України затримали 43-річного працівника миколаївського облтеплоенерго,...

Курахове: російські окупанти захопили чверть міста, ситуація критична

Російські війська захопили 25% території міста Курахове в Донецькій...

10 років до кризи: Ляшко про небезпеку неправильного вживання антибіотиків

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко попереджає: через 10...

Українці витратили понад трильйон гривень через ПРРО

За 9 місяців 2024 року українці здійснили 3 мільярди...

На Закарпатті викрили схему продажів «білих» квитків

На Закарпатті викрито схему ухилення від мобілізації, яка діяла...

Одна ракета кожні три години: чи здатна на це Україна

Україна має потенціал для виробництва трьох тисяч крилатих ракет...

Український боксер Олександр Соломенніков завоював титул чемпіона IBA International

Непереможний український боксер Олександр Соломенніков, володар рекорду 16-0 (8...

Український чиновник спростував заяву Путіна: ракета, що вдарила по Дніпру, була РС-26 “Рубіж”

Український військовий чиновник анонімно підтвердив виданню Financial Times, що...