Скандал з Львівським суддею Романюком, який “віджав” дитсадок

Нещодавно в медіа розгорілася історія, яка зачепила українське суспільство і продемонструвала, як далеко можуть зайти спроби захистити свої інтереси. Йдеться про суддю Апеляційного суду Львівської області Михайла Романюка, якого звинувачують у рейдерському захопленні будівлі дитячого садка у Львові, про це пише політолог Віталій Кулик.

Суддя та “віджате” майно

Михайло Романюк відомий не лише своєю роботою в суді, але й скандалом, пов’язаним із захопленням будівлі дитячого садка на вулиці Квітневій у Львові. Будівля була “віджата” за участю не лише самого судді, але й його родичів. Серед них — батько судді, який нібито подарував йому 7,5 мільйона гривень, що стало предметом окремого розслідування. Виявилося, що ці гроші батько взяв у борг у третьої особи, щоб подарувати синові, що стало приводом для багатьох сумнівів.

При розгляді цієї справи у Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) один із членів комісії, Андрій Козлов, відкрито висловив сумніви в правдивості розповіді про подарунок. Через його публічне обурення Козлова швидко звільнили. Незважаючи на всі ці скандали та негативні висновки Громадської ради доброчесності, в 2019 році Романюк успішно переатестувався у ВККС і продовжив свою діяльність.

Романюк не лише має скандальну репутацію, але й значний родинний вплив. Його тесть, Сергій Лєсной, був головою Сихівського райсуду Львова, а дружина Романюка працювала секретарем у Яворівському райсуді Львівської області. Крім того, брат судді Віктор також є суддею в Галицькому райсуді Львова. Це забезпечило судді Романюку потужну підтримку в суддівських колах.

На тлі цих скандалів суддя Романюк вирішив вдатися до медійного захисту. Для цього він найняв проросійського блогера Михайла Чаплигу, який відомий своєю підтримкою антиукраїнських наративів і активно просував пропаганду через російські медійні канали.

романюк

Чаплига, разом із каналом “Шептун”, що пов’язаний з російським ГРУ, намагався захистити Романюка від негативу, розміщуючи відмазки на цих платформах.

Романюк

Після чого у соціальних мережах почали з’являтися погрози на адресу критиків Романюка. Автор анонімного листа, що надійшов до політолога Віталія Кулика, стверджує, що критика на адресу судді є втручанням у здійснення правосуддя і навіть погрожує можливими юридичними наслідками. В листі також йдеться про те, що звинувачення у “віджатому” дитсадку є безглуздими і що ця ситуація повинна бути переглянута в контексті економічної користі для держави.

З усіх цих подій зрозуміло, що суддя Романюк використовує всі можливі ресурси, включаючи медійну маніпуляцію та родинний вплив, щоб утриматися на посаді і відновити свою репутацію. Його справа — яскравий приклад того, як нереформована судова система в Україні може використовувати свої зв’язки та медіа для захисту корупційних схем. Якщо такі судді, як Романюк, зможуть і далі уникати справедливості, це буде ще однією поразкою для української правової системи.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Новий законопроект пропонує зменшити граничний вік мобілізації

Фізичне здоров’я більшості чоловіків віком від 55 до 60...

Командир Третьої штурмової розповів чому українці не поспішають на фронт

Проблема нестачі особового складу на фронті не обмежується діями...

Як зміниться погода в Україні на вихідних

Цими вихідними, 23 і 24 листопада, в Україні очікуються...

Від Tesla до Toyota: які авто обирають українські міністри

У 2024 році українські урядовці поповнили свої автопарки новими...

СБУ викрила шпигуна ФСБ у Миколаєві: працівник облтеплоенерго коригував удари по місту

Співробітники Служби безпеки України затримали 43-річного працівника миколаївського облтеплоенерго,...

Курахове: російські окупанти захопили чверть міста, ситуація критична

Російські війська захопили 25% території міста Курахове в Донецькій...

10 років до кризи: Ляшко про небезпеку неправильного вживання антибіотиків

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко попереджає: через 10...

Українці витратили понад трильйон гривень через ПРРО

За 9 місяців 2024 року українці здійснили 3 мільярди...