Скандальний законопроєкт Арахамії: як він об’єднав увесь парламент та був вилучений з розгляду в останній момент

Голова фракції “Слуга народа” Давид Арахамія вніс до розгляду законопроєкт, який став приводом для широкої дискусії. Згідно з цим законопроєктом, уряд матиме можливість конфісковувати 100% акцій компанії, якщо серед її акціонерів знаходиться особа, що потрапила під санкції. Ця ініціатива мала на меті не лише захистити власників, які не перебувають під санкціями, але й унеможливити ухилення від відповідальності підсанкційних осіб.

Проте, після жвавої реакції громадськості, законопроєкт було відкликано для подальшої доробки перед його включенням до порядку денного для голосування. Представники бізнесу висловили чимало зауважень щодо запропонованих норм.

У пояснювальній записці до законопроєкту 11195 зазначалося, що багато підсанкційних осіб володіють активами через іноземні юрисдикції, де такі санкції не діють. Запропоновані зміни, за словами ініціаторів, мали унеможливити приховування активів та захистити права третіх осіб.

Проте, критики законопроєкту вказали на ризики, пов’язані з дискреційними повноваженнями, що надавав би уряду. Антикорупційний комітет відзначив, що відсутність чітких критеріїв може призвести до вибіркового застосування закону.

Представники всіх фракцій виступили проти законопроєкту в його поточному вигляді. Зокрема, Ярослав Железняк з фракції “Голос” вказав на необхідність перегляду тексту, щоб уникнути потенційних ризиків, які вказали у заяві підприємці.

Представники політичної фракції “Європейська солідарність” висловили найбільш рішучу позицію. Олексій Гончаренко заявив про необхідність анулювання розгляду даного законопроєкту. “Цей законопроєкт націлений на руйнування інституту права власності і сприяє звичайному рейдерству! Згідно з його положеннями, якщо серед власників підприємства є особа, до якої РНБО застосувала економічні санкції, то державі надається право конфіскувати всі 100% акцій підприємства. Це стосується не лише акцій підсанкційної особи, а всіх акцій”, – заявив народний депутат.

Звернення до “Батьківщини” не вдалося, але на коментарях на Facebook представник фракції Олексій Кучеренко також висловив рішучу протистояння. “Це реальна катастрофа! Ми категорично проти”, – написав він.

Навіть у фракції “Слуга народу” не виражали підтримку такому законопроєкту. Перший заступник голови фракції Андрій Мотовиловець стверджував, що “цього закону не буде в залі”. Таким чином, документ так і не дістався до розгляду в парламенті.

Можливо, якби не активна реакція бізнесу та громадськості, законопроєкт міг би бути розглянутий у такому вигляді. У будь-якому випадку, він був вже включений до порядку денного і знятий з розгляду, можливо, на останній момент.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українських чоловіків за кордоном закликають вступати до Українського легіону

В останні дні українці, які перебувають за кордоном, почали...

Нічна стрілянина на Софіївській Борщагівці

У ніч на 12 вересня в Софіївській Борщагівці відбулася...

Колишній слідчий поліції отримав п’ять років за “втрату” доказів на 1 мільйон гривень

Колишній слідчий Голосіївського управління поліції, а тепер заступник начальника...

Пекін наполягає на політичному врегулюванні конфлікту в Україні

Китай не має наміру змінювати свою позицію щодо війни...

У Львові лікарі провели унікальну операцію на серці молодої дівчини

У Львові медики врятували життя 22-річній львів'янці, яка отримала...

В Україні зробили іноваційного робота для розмінування

Українська компанія Rover Tech представила нову машину для розмінування...

Jerry Heil подала пісню про викрадених українських дітей на премію “Ґреммі”

Відома українська співачка Jerry Heil подала свою пісню "All...

Експерт спрогнозувала, хто повернеться з-за кордону

Очільниця Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова заявила,...