Скандальний законопроєкт Арахамії: як він об’єднав увесь парламент та був вилучений з розгляду в останній момент

Голова фракції “Слуга народа” Давид Арахамія вніс до розгляду законопроєкт, який став приводом для широкої дискусії. Згідно з цим законопроєктом, уряд матиме можливість конфісковувати 100% акцій компанії, якщо серед її акціонерів знаходиться особа, що потрапила під санкції. Ця ініціатива мала на меті не лише захистити власників, які не перебувають під санкціями, але й унеможливити ухилення від відповідальності підсанкційних осіб.

Проте, після жвавої реакції громадськості, законопроєкт було відкликано для подальшої доробки перед його включенням до порядку денного для голосування. Представники бізнесу висловили чимало зауважень щодо запропонованих норм.

У пояснювальній записці до законопроєкту 11195 зазначалося, що багато підсанкційних осіб володіють активами через іноземні юрисдикції, де такі санкції не діють. Запропоновані зміни, за словами ініціаторів, мали унеможливити приховування активів та захистити права третіх осіб.

Проте, критики законопроєкту вказали на ризики, пов’язані з дискреційними повноваженнями, що надавав би уряду. Антикорупційний комітет відзначив, що відсутність чітких критеріїв може призвести до вибіркового застосування закону.

Представники всіх фракцій виступили проти законопроєкту в його поточному вигляді. Зокрема, Ярослав Железняк з фракції “Голос” вказав на необхідність перегляду тексту, щоб уникнути потенційних ризиків, які вказали у заяві підприємці.

Представники політичної фракції “Європейська солідарність” висловили найбільш рішучу позицію. Олексій Гончаренко заявив про необхідність анулювання розгляду даного законопроєкту. “Цей законопроєкт націлений на руйнування інституту права власності і сприяє звичайному рейдерству! Згідно з його положеннями, якщо серед власників підприємства є особа, до якої РНБО застосувала економічні санкції, то державі надається право конфіскувати всі 100% акцій підприємства. Це стосується не лише акцій підсанкційної особи, а всіх акцій”, – заявив народний депутат.

Звернення до “Батьківщини” не вдалося, але на коментарях на Facebook представник фракції Олексій Кучеренко також висловив рішучу протистояння. “Це реальна катастрофа! Ми категорично проти”, – написав він.

Навіть у фракції “Слуга народу” не виражали підтримку такому законопроєкту. Перший заступник голови фракції Андрій Мотовиловець стверджував, що “цього закону не буде в залі”. Таким чином, документ так і не дістався до розгляду в парламенті.

Можливо, якби не активна реакція бізнесу та громадськості, законопроєкт міг би бути розглянутий у такому вигляді. У будь-якому випадку, він був вже включений до порядку денного і знятий з розгляду, можливо, на останній момент.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Не варто сподіватись на миттєві результати від появи F-16 в українському небі

Українські Повітряні Сили зазначають, що швидкого ефекту від  літаків...

Українські водії в Польщі не зможуть працювати в таксі без польських прав

Відсьогодні водії, які здійснюють пасажирські перевезення в Польщі з...

Як і коли звертатися до поліції через порушення сусідів

Життя у многоквартирному будинку часто зводить нас з різними...

“Золоті унітази” для НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) потрапило під критику через...

Україна планує перейти на нову систему нарахування соціальних виплат

Уряд України збирається впровадити базову соціальну допомогу та відмовитися...

Франція готує 26 українських пілотів для F-16

За інформацією видання Le Monde, Франція взяла на себе...

Реформа ТЦК поверне права людини суспільству

На думку адвоката Лихачова, реформування ТЦК може значно полегшити...

Що може призвести до використання ядерної зброї Путіним в Україні

Олександр Литвиненко, секретар Ради національної безпеки і оборони України...