Способи діагностики туберкульозу в Україні

Туберкульоз став цілком виліковним за умови своєчасної діагностики та повного курсу лікування, якщо дотримуватися усіх рекомендацій медичних фахівців. Починаючи з 2023 року, в Україні були вдосконалені стандарти надання медичної допомоги при цій хворобі, щоб вони відповідали найновішим рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Одним із пріоритетних методів діагностики є мікробіологічний тест, який дозволяє точно визначити наявність захворювання та призначити ефективне лікування найшвидше. Для проведення цього тесту пацієнт здає мокротиння.

Зазвичай спочатку використовується молекулярно-генетичний метод дослідження Xpert MTB/Rif, який за декілька годин не лише підтверджує наявність захворювання, а й визначає чутливість до рифампіцину — лікарського засобу, часто використовуваного при лікуванні. Цей метод також застосовується для вивчення інших біологічних рідин, включаючи кал у дітей, які ще не можуть відкашлювати мокротиння. Наразі в Україні функціонує 286 систем Xpert MTB/Rif.

Інші методи діагностики туберкульозу включають рентгенографію або комп’ютерну томографію грудної клітки. Для аналізу результатів рентгенографії в деяких країнах використовується комп’ютерний аналіз, що базується на штучному інтелекті, який точно визначає туберкульоз за знімками грудної клітки. Три перші області в Україні, що приєдналися до використання штучного інтелекту у рентгенодіагностиці, — це Львівська, Сумська та Івано-Франківська.

Туберкульоз може вражати не лише легені, а й інші органи. При позалегеневих формах захворювання використовуються також ультразвукове дослідження, бронхоскопія та інші методи.

У випадках, коли не вдається підтвердити туберкульоз за допомогою вищезазначених методів, застосовується біопсія для отримання матеріалу для подальшого мікробіологічного та морфологічного дослідження.

У сучасній Україні доступні всі рекомендовані ВООЗ методи діагностики туберкульозу. Всі послуги з виявлення, діагностики та лікування туберкульозу надаються безоплатно для пацієнтів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Науковці встановили, як гормони впливають на пробудження після анестезії

Загальна анестезія давно сприймається як однакова для всіх пацієнтів....

Екологи пояснили, чому на Київщині виник атмосферний вихор

У Броварському районі Київської області зафіксували незвичне природне явище...

Сільрада Бучанщини підписала договір на будівництво дитсадка за 173 мільйони

У селі Петрушки Бучанського району планують збудувати дитячий садок...

Кому з українок заборонено виїзд за кордон під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану в Україні певні категорії...

Біженцям з України в Естонії уріжуть фінансову допомогу: кого торкнуться зміни

Із травня 2025 року українські біженці в Естонії більше...

У Запоріжжі косметологічна процедура ледь не стала фатальною

У Запоріжжі вперше в регіоні виявили випадок ятрогенного ботулізму...

В Офісі Президента готуються до припинення вогню

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак...

Часник, зелений чай і ще чотири продукти, які можуть скоротити життя

Не всі продукти, які ми вважаємо корисними, насправді сприяють...