Вищий антикорупційний суд продовжив до 19 квітня термін виконання обов’язків, які покладено на бізнесмена Алекса Боруховича, що став підозрюваним у справі про організацію заволодіння міжнародним аеропортом “Одеса”.
Згідно з судовим рішенням, на Боруховича накладено запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 120,78 млн гривень. Він також зобов’язаний з’являтися на перше вимагання, не покидати Одесу та область без дозволу відслідковуючого органу, прокурора та суду. Крім того, він повинен повідомляти про будь-які зміни у своєму місці проживання та роботи, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками у справі.
Також Борухович повинен передати свій паспорт або паспорти для зберігання відповідному органу та носити електронний браслет. Проте пізніше електронний браслет було знято.
Прокурор САП запитував про продовження інших обмежень.
Ухвала суду задовольнила частково, продовживши термін дії обов’язків підозрюваного через застосування запобіжного заходу у вигляді застави. Термін дії ухвали – два місяці до 19 квітня 2024 року включно, але в межах досудового розслідування.
У жовтні Вищий антикорупційний суд арештував майно Міжнародного аеропорту “Одеса” у справі проти Бориса Кауфмана.
За слідством, у 2011 році два відомих одеських бізнесменів Борис Кауфман та Олександр Грановський (Алекс Борухович) організували схему заволодіння майном КП “Міжнародний аеропорт “Одеса”. Вони зареєстрували ТОВ, яке мало створити спільне підприємство з Одеською міською радою, з метою отримання у власність та приватизації майнового комплексу аеропорту вартістю близько 118 мільйонів гривень.
Отримання згоди депутатів ОМР на створення товариства підтримав тодішній міський голова Олексій Костусєв, представивши плани інвестування в розвиток аеропорту. Крім того, посадовець, за даними слідства, вчинив службове підроблення, що дало підконтрольному ТОВ право утворити товариство з ОМР обхідною конкурентною процедурою.
Нагадаємо, що 7 вересня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для одеського бізнесмена Бориса Кауфмана, а пізніше також ще одному бізнесмену у справі щодо незаконного заволодіння майновим комплексом КП “Міжнародний аеропорт “Одеса” та 2,5 млрд гривень доходу від його діяльності – Олексію Грановському.