Суд арештував готель і 292 млн грн у справі, пов’язаній з бізнесменом Жеваго

Голосіївський районний суд Києва наклав арешт на приміщення готелю Військово-Микільського монастиря по вулиці Івана Мазепи, 11, а також на 292 мільйони гривень на рахунку ТОВ «Тіквел Компані». Про це стало відомо з ухвали суду в межах кримінального провадження, відкритого за статтею про відмивання коштів.

Мова йде про нерухомість площею понад 6,7 тисяч квадратних метрів, що має статус памʼятки архітектури місцевого значення. Саме це приміщення стало предметом довготривалих судових спорів, торгів і фінансових операцій із сумнівним походженням.

Справу зареєстрували 24 квітня 2025 року. Розслідуванням займається Бюро економічної безпеки. Підставою для кримінального провадження стало повідомлення від ПриватБанку до Держфінмоніторингу про те, що «Тіквел Компані» збирається переказати майже 292 млн грн на рахунок приватного виконавця з призначенням «за придбання на СЕТАМ». У банку виникла підозра, що операція може бути пов’язана з обходом санкцій, накладених на бізнесмена Костянтина Жеваго.

У грудні 2017 року повʼязане з Жеваго ТОВ «3В Ріелті» придбало цей будинок на торгах Фонду гарантування вкладів. Згодом, через банкрутство фірми, обʼєкт знову виставили на продаж. Переможцем нових торгів стала «Фінансова компанія «Фінтакт» — також фігурант у справах, повʼязаних з Жеваго. Проте навіть після перемоги компанія не викупила майно.

У 2023 році майно було арештовано в межах справи про розтрату активів банку «Фінанси та Кредит», а після накладення санкцій на Жеваго в лютому 2025 року — на торги виставили знову. Цього разу переможцем стала «Тіквел Компані» — маловідома фірма, зареєстрована в 2021 році, яка до моменту участі в торгах взагалі не здійснювала господарську діяльність.

До 26 березня 2025 року її власником був депутат Київської облради від «Європейської солідарності» Леонід Глиняний. Після цього компанію переоформили на Ярослава Вербовського, який у подальшому надав фірмі 184 млн грн у вигляді поворотної фінансової допомоги. Ще 111 мільйонів компанія отримала від ПАТ «ЗНКІФ «Каскад-Інвест».

Слідство припускає, що ці дії могли бути частиною схеми із легалізації коштів сумнівного походження. Зокрема, є підозра, що Жеваго намагається зберегти контроль над активами через підставні компанії, попри офіційне блокування його майна рішенням РНБО.

Арешт, накладений на будинок і рахунок «Тіквел Компані», покликаний унеможливити проведення подальших операцій до з’ясування джерел коштів і потенційного зв’язку з особами, які перебувають під санкціями.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вино перед сном: чому це погана ідея для здорового відпочинку

Питання, чи може келих вина допомогти швидше заснути, хвилює...

Експрокурор Криму, якого ловили на хабарі, готується повернутись у прокуратуру Донеччини

Прокурорська система України, попри численні гучні антикорупційні заяви, знову...

Боксер Олександр Усик розкритикував окремі рядки державного гімну

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр...

Екснардеп і його спільники вкрали 21 мільйон: ОГП повідомив про підозру чотирьом учасникам злочинної групи

Прокурори Офісу Генерального прокурора викрили масштабну схему привласнення майна...

Після довгої паузи репер Потап і Каменських показалися разом

Українська співачка Настя Каменських та її чоловік, продюсер і...

КНДР готує солдатів для війни проти України — ЗМІ

Пхеньян може відправити до Росії додаткові військові підрозділи вже...

Ожиріння, діабет і подагра: чому слід забути про газовані напої

Людський організм на понад 60% складається з води, і...

У Запоріжжі і Києві викрито дві масштабні схеми розкрадання державного майна

У Запорізькій та Київській областях викрито масштабні корупційні схеми,...