Суд арештував готель і 292 млн грн у справі, пов’язаній з бізнесменом Жеваго

Голосіївський районний суд Києва наклав арешт на приміщення готелю Військово-Микільського монастиря по вулиці Івана Мазепи, 11, а також на 292 мільйони гривень на рахунку ТОВ «Тіквел Компані». Про це стало відомо з ухвали суду в межах кримінального провадження, відкритого за статтею про відмивання коштів.

Мова йде про нерухомість площею понад 6,7 тисяч квадратних метрів, що має статус памʼятки архітектури місцевого значення. Саме це приміщення стало предметом довготривалих судових спорів, торгів і фінансових операцій із сумнівним походженням.

Справу зареєстрували 24 квітня 2025 року. Розслідуванням займається Бюро економічної безпеки. Підставою для кримінального провадження стало повідомлення від ПриватБанку до Держфінмоніторингу про те, що «Тіквел Компані» збирається переказати майже 292 млн грн на рахунок приватного виконавця з призначенням «за придбання на СЕТАМ». У банку виникла підозра, що операція може бути пов’язана з обходом санкцій, накладених на бізнесмена Костянтина Жеваго.

У грудні 2017 року повʼязане з Жеваго ТОВ «3В Ріелті» придбало цей будинок на торгах Фонду гарантування вкладів. Згодом, через банкрутство фірми, обʼєкт знову виставили на продаж. Переможцем нових торгів стала «Фінансова компанія «Фінтакт» — також фігурант у справах, повʼязаних з Жеваго. Проте навіть після перемоги компанія не викупила майно.

У 2023 році майно було арештовано в межах справи про розтрату активів банку «Фінанси та Кредит», а після накладення санкцій на Жеваго в лютому 2025 року — на торги виставили знову. Цього разу переможцем стала «Тіквел Компані» — маловідома фірма, зареєстрована в 2021 році, яка до моменту участі в торгах взагалі не здійснювала господарську діяльність.

До 26 березня 2025 року її власником був депутат Київської облради від «Європейської солідарності» Леонід Глиняний. Після цього компанію переоформили на Ярослава Вербовського, який у подальшому надав фірмі 184 млн грн у вигляді поворотної фінансової допомоги. Ще 111 мільйонів компанія отримала від ПАТ «ЗНКІФ «Каскад-Інвест».

Слідство припускає, що ці дії могли бути частиною схеми із легалізації коштів сумнівного походження. Зокрема, є підозра, що Жеваго намагається зберегти контроль над активами через підставні компанії, попри офіційне блокування його майна рішенням РНБО.

Арешт, накладений на будинок і рахунок «Тіквел Компані», покликаний унеможливити проведення подальших операцій до з’ясування джерел коштів і потенційного зв’язку з особами, які перебувають під санкціями.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ознаки високого рівня цукру в крові на які варто звернути увагу

Високий рівень цукру в крові є характерною ознакою діабету...

У Сумській області затримали жінку за спробу продажу немовляти

Прокурори Сумщини направили до суду обвинувальний акт стосовно 35-річної...

Користь клітковини для травлення та імунітету

Клітковина — важливий компонент здорового харчування, що міститься у...

Кабмін планує нові податки для наповнення бюджету: подорожчають солодкі напої, сигарети та пальне

Міністерство фінансів України планує запровадити новий акцизний податок на...

У Польщі та Латвії діяла злочинна група з українців, яка викрадала людей

Правоохоронні органи Польщі спільно з партнерами з Латвії, Литви...

У Білому Камені на Львівщині колись стояв замок гідний королів

Сьогодні село Білий Камінь на Львівщині приваблює туристів своїм...

В Івано-Франківську дві компанії узгодили дії під час закупівлі форми для медиків

Антимонопольний комітет України встановив факт змови між двома компаніями...

Одеська компанія отримала новий військовий контракт на 3,3 млрд гривень попри кримінальні провадження

Одесське ТОВ "Гранпрі ЛТД", пов’язане з бізнесменом Володимиром Осиповим,...