Кримінальне провадження проти директора ТОВ «РБК Київбудсервіс» Ігоря Пашкевича стало наслідком масштабної податкової схеми, яка обійшлася державному бюджету у понад 30 мільйонів гривень. За даними Бюро економічної безпеки, компанія не сплатила ПДВ у межах контрактів із десятками комунальних і освітніх установ столиці.
«РБК Київбудсервіс» — фірма, яка з’явилася у серпні 2023 року, стрімко стала активним гравцем на ринку державних закупівель у Києві та Борисполі. Протягом року компанія уклала договорів на понад 180 мільйонів гривень. Серед замовників — районні управління освіти столиці, театри, медичні коледжі, спортивні школи.
З цієї суми близько 30 мільйонів гривень мало б бути сплачено як податок на додану вартість. Однак, як встановило слідство, директор компанії умисно не відобразив цю суму в податковій звітності, ігноруючи обов’язкову реєстрацію податкових накладних в електронній системі.
Таким чином, фірма уникнула сплати ПДВ, що кваліфікується за ч. 3 ст. 212 КК України як ухилення в особливо великих розмірах.
Слідчі також зафіксували внесення неправдивих даних до податкових декларацій, що підтверджено висновками судово-економічної експертизи. Дії Пашкевича кваліфікували також за ч. 1 ст. 366 КК України — службове підроблення.
За інформацією БЕБ, збитки мають системний характер і завдали шкоди фінансовим інтересам держави.
28 квітня 2025 року Ігорю Пашкевичу було повідомлено про підозру. Святошинський райсуд Києва наклав арешт на майно фігуранта — зокрема, земельну ділянку з кадастровим номером 3221455300:02:007:2020 та квартиру.
Це один з небагатьох випадків, коли в Україні порушено справу щодо фірми, яка лише за півтора року встигла отримати десятки державних контрактів, і вже стала центром корупційного скандалу.
За даними реєстру, засновниками ТОВ «РБК Київбудсервіс» є Надія Пухілей (Київ) та Павло Шевчук (смт Макарів). Компанія спеціалізується на будівельних та ремонтних послугах і активно отримувала підряди в системі освіти та культури.
Розслідування триває. Встановлюються можливі спільники Пашкевича в органах місцевої влади, які могли сприяти підписанню договорів та закривати очі на фіктивну звітність.