Суд наклав арешт на причали ТОВ «Чорноморський рибний порт» на Одещині

Скандал навколо ТОВ «Чорноморський рибний порт» (ТОВ «ЧРП») досяг нової стадії: суд ухвалив рішення про накладення арешту на сім державних причалів компанії в селі Бурлача Балка, що на Одещині. Причали, розташовані на території морського порту Чорноморськ, стали предметом розслідування через незаконну реєстрацію приватної власності на акваторії.

За даними слідства, у змові з державними реєстраторами ТОВ «ЧРП» незаконно зареєструвало право приватної власності на операційні акваторії причалів № 1, 2, 3, 4, 5, 6 та 4 (до реконструкції причали № 7-10). Ці об’єкти є частиною гідротехнічних споруд Сухого лиману в акваторії морського порту Чорноморськ і належать державі, перебуваючи в суборенді у ТОВ «ЧРП» на підставі договору від 23 червня 1997 року.

За версією слідства, у лютому 2019 року службові особи ТОВ «ЧРП» змовилися з державним реєстратором КП «Агенція державної реєстрації» для заволодіння операційними акваторіями з метою отримання доходів від корабельного збору. У квітні 2019 року на підставі сфабрикованих документів, зокрема технічних паспортів від ТОВ «Пром-Строй лтд», було незаконно зареєстровано право власності на акваторії за ТОВ «ЧРП». Державний реєстратор, усвідомлюючи протиправність дій, вніс зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, хоча законних підстав для цього не було, адже майно належить державі в особі Фонду державного майна України (ФДМУ).

Слідство встановило, що причали та їхні операційні акваторії є нероздільними об’єктами, які не можуть функціонувати окремо. У лютому 2025 року причали № 1–6 та № 4 (колишні № 7–10) визнано речовими доказами у справі. Прокуратура наполягала на арешті майна з забороною відчуження та розпорядження, щоб запобігти його незаконному переоформленню чи використанню.

Представники ТОВ «ЧРП» заперечували проти арешту, стверджуючи, що причали перебувають у державній власності, а розслідування стосується лише акваторій, а не самих причалів. Вони також наголосили, що заборона експлуатації призведе до зриву роботи підприємства, яке має статус критично важливого, та міжнародних контрактів. ФДМУ, як орендодавець, не висловив претензій до ТОВ «ЧРП» і залишив рішення на розсуд суду.

Суддя, врахувавши аргументи сторін, дійшов висновку, що причали є речовими доказами, а їх арешт необхідний для збереження майна та забезпечення розслідування. Арешт не передбачає заборони на користування, а лише обмежує відчуження та розпорядження, що, на думку суду, відповідає принципам пропорційності та законності.

Компанія належить ПрАТ «Антарктика», яке, своєю чергою, має офшорне коріння. За даними порталу Opendatabot засновниками фірми є Espert Holdings ltd, Meidcom ltd та ZAO Ukrtransitservice ltd.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Поліція викрила жінку, яка намагалася продати немовля за 30 тисяч доларів

Оперативники кримінальної поліції Сумської області затримали 35-річну мешканку регіону,...

В Україні стрімко змінюється клімат: очікують спекотне літо та посуху

Весна 2025 року демонструє аномальні погодні коливання: українці носять...

Кандидат у президенти Румунії вимагає компенсацію від України за передану систему Patriot

Джордже Сіміон, переможець першого туру президентських виборів у Румунії,...

Суд арештував проректора НАДПСУ за будівництво будинку силами курсантів

У Хмельницькому суд обрав запобіжний захід проректору з матеріального...

Заступник голови “Київводоканалу” задекларував мільйонні доходи та яхту

Заступник генерального директора з питань стратегічної політики ПрАТ "АК...

Вчені зафіксували гігантське виверження на Сонці

Космічний апарат NOAA GOES-19 зафіксував вражаюче сонячне явище —...

У Києві актори театру звинуватили режисера у домаганнях прямо зі сцени

У Києві під час вистави «Небезпечні зв'язки» у столичному...

ВАКС скасував арешт активів фірми родичів Тетяни Крупи

Вищий антикорупційний суд скасував арешт корпоративних прав компанії ТОВ...