Суд покарав посадовців Держгеонадр за ігнорування ухвали

Господарський суд Києва оштрафував в.о. голови Державної служби геології та надр України Сергія Дехтяренка і начальника відділу Ольгу Яковлєву на 30 280 грн кожного за невиконання ухвали щодо заборони внесення змін до спеціального дозволу на видобування граніту Коростенського родовища в Житомирській області. Ухвала стосувалася активів АТ “Коростенський кар’єр”, яке перебуває під контролем підсанкційного бізнесмена Ігоря Наумця.

30 жовтня 2024 року суд ухвалив заборону на будь-які дії з дозволом №634, виданим ще в 1996 році. Однак, попри це, 14 листопада було видано новий наказ Держгеонадр, який фактично дозволив змінити власника дозволу. Спочатку його переписали на ТОВ “Новел Пром”, а потім — на ТОВ “Коростенська видобувна компанія”.

Суд розцінив ці дії як пряме порушення ухвали. Окрім штрафів для посадовців, суд звернувся до Кабінету Міністрів та Офісу Генерального прокурора для перевірки цих дій, що можуть містити ознаки кримінального правопорушення за ст. 382 ККУ (“Невиконання судового рішення”).

У Держгеонадрах наполягають, що ухвала суду не містила достатніх юридичних підстав для її виконання:

  1. Другий пункт ухвали про заборону внесення змін до реєстру вважають невиконуваним, адже такого реєстру в Україні не існує.
  2. Решту пунктів, на їхню думку, виконали, адже станом на момент ухвали дозволом вже володіла інша компанія — ТОВ “Новел Пром”.

Держслужба стверджує, що нова угода із “Коростенською видобувною компанією” була правомірною, адже санкції РНБО у 2023 році вивели спецдозвіл з-під обмежень.

Суд дійшов висновку, що Держгеонадр мали утриматися від подальших змін до спецдозволу, оскільки ухвала стосувалася саме документа №634 незалежно від його власників.

АТ “Коростенський кар’єр” із групи UNIGRAN належав Ігорю Наумцю, який із 2023 року перебуває під санкціями РНБО. Спочатку активи були заблоковані, але пізніше обмеження послабили, дозволивши користування надрами.

Цей випадок висвітлює серйозні прогалини у законодавстві щодо ідентифікації активів і управління ними під час дії санкцій.

Держгеонадр заявила, що оскаржуватиме судові рішення. Однак у Кабміні та Офісі Генпрокурора вже розпочато перевірки, а посадовцям загрожує дисциплінарне або навіть кримінальне переслідування.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Зеленський різко поставив Орбана на місце

Президент України Володимир Зеленський відреагував на телефонну розмову між...

На Одещині затримали палія поштових відділень та адмінбудівель

В Одеській області правоохоронці затримали чоловіка, який за грошову...

В Міністерстві економіки спробували ще раз пояснити звідки взялися гроші на “Зимову єПідтримку”

Заступниця міністра економіки України Надія Бігун повідомила, що кошти...

Банки заблокували 6,1 млрд грн через підозрілі операції

В Україні активізувалася боротьба з фінансовими злочинами, і за...

Ринок праці в Україні переповнений вакансіями через брак кадрів

Війна в Україні докорінно змінила ринок праці. Мобілізація, міграція...

Як уникнути штрафів за неявку по повістці

Мобілізація в Україні триває, і разом з нею зростає...

Які автомобілі були популярними серед українців

Минулого місяця український автопарк поповнився майже 1,8 тисячі гібридних...

«Я чекаю дзвінка від неї»: Ольга Сумська розповіла про складні стосунки з сестрою

Відома українська акторка Ольга Сумська поділилася своїми переживаннями щодо...