Суд у Запоріжжі виправдав чиновника, обвинуваченого в хабарництві

Заводський районний суд міста Запоріжжя виправдав колишнього начальника управління з питань праці Головного управління Держпраці в Запорізькій області, визнавши недоведеною його вину в отриманні хабаря. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 28 березня.

Суть справи полягала в тому, що у 2021 році до Держпраці нібито надійшла скарга від працівника, який заявив про своє неофіційне працевлаштування в ПП «Будшлях-2011». У відповідь на це підприємство вирішили перевірити, а посадовця звинуватили у спробі отримати хабар у розмірі 25 тисяч гривень за «порожній» акт перевірки.

Поліція задокументувала передачу грошей у два етапи — 10 і 15 тисяч гривень. Але суд виявив низку серйозних порушень у розслідуванні та ознаки можливої провокації.

Під час судового розгляду посадовець наполягав, що не вимагав грошей, а ініціатором контактів був сам підприємець, який намагався втягнути його в незаконну схему. За словами обвинуваченого, кошти йому подякували з ініціативи заявника, а він не сприймав це як хабар і навіть не одразу зрозумів, що йому поклали гроші в кишеню. Більше того, частину грошей, за його словами, виявив удома через два дні й додав до сімейного бюджету.

Утім, у матеріалах негласних слідчих дій зафіксовано, що підприємець передавав кошти з формулюванням «це частина, решта згодом», а посадовець відповідав: «Дякую… не люблю, коли не дороблено». Однак суд вирішив, що ці репліки не можна трактувати як вимогу хабара, а сам процес мав характер навмисної провокації.

Додатково захист довів, що нібито нелегальний працівник, який скаржився на «Будшлях-2011», узагалі не працював на цьому підприємстві й не писав заяву. Його навіть не допитали під час досудового розслідування.

Крім того, обшук, під час якого вилучили основні докази — мічені гроші та документи, — проведено з процесуальними порушеннями. Зокрема, клопотання про обшук розглянули без участі сторін і без технічної фіксації, що суперечить вимогам КПК. Як наслідок, суд визнав такі докази недопустимими.

Суд звернув увагу на ще один абсурдний момент: ймовірний штраф за порушення, якого хотіли уникнути (нелегальне працевлаштування), становив від 8 500 до 17 000 грн, тоді як сума «хабара» — 25 000 грн. Крім того, строки притягнення роботодавця до відповідальності вже минули ще до початку перевірки.

Всі ці обставини, на думку суду, підтверджують штучність справи. Тож обвинуваченого виправдали через недоведеність складу злочину.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Науковці встановили, як гормони впливають на пробудження після анестезії

Загальна анестезія давно сприймається як однакова для всіх пацієнтів....

Екологи пояснили, чому на Київщині виник атмосферний вихор

У Броварському районі Київської області зафіксували незвичне природне явище...

Сільрада Бучанщини підписала договір на будівництво дитсадка за 173 мільйони

У селі Петрушки Бучанського району планують збудувати дитячий садок...

Кому з українок заборонено виїзд за кордон під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану в Україні певні категорії...

Біженцям з України в Естонії уріжуть фінансову допомогу: кого торкнуться зміни

Із травня 2025 року українські біженці в Естонії більше...

У Запоріжжі косметологічна процедура ледь не стала фатальною

У Запоріжжі вперше в регіоні виявили випадок ятрогенного ботулізму...

В Офісі Президента готуються до припинення вогню

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак...

Часник, зелений чай і ще чотири продукти, які можуть скоротити життя

Не всі продукти, які ми вважаємо корисними, насправді сприяють...