Суд у Запоріжжі виправдав чиновника, обвинуваченого в хабарництві

Заводський районний суд міста Запоріжжя виправдав колишнього начальника управління з питань праці Головного управління Держпраці в Запорізькій області, визнавши недоведеною його вину в отриманні хабаря. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 28 березня.

Суть справи полягала в тому, що у 2021 році до Держпраці нібито надійшла скарга від працівника, який заявив про своє неофіційне працевлаштування в ПП «Будшлях-2011». У відповідь на це підприємство вирішили перевірити, а посадовця звинуватили у спробі отримати хабар у розмірі 25 тисяч гривень за «порожній» акт перевірки.

Поліція задокументувала передачу грошей у два етапи — 10 і 15 тисяч гривень. Але суд виявив низку серйозних порушень у розслідуванні та ознаки можливої провокації.

Під час судового розгляду посадовець наполягав, що не вимагав грошей, а ініціатором контактів був сам підприємець, який намагався втягнути його в незаконну схему. За словами обвинуваченого, кошти йому подякували з ініціативи заявника, а він не сприймав це як хабар і навіть не одразу зрозумів, що йому поклали гроші в кишеню. Більше того, частину грошей, за його словами, виявив удома через два дні й додав до сімейного бюджету.

Утім, у матеріалах негласних слідчих дій зафіксовано, що підприємець передавав кошти з формулюванням «це частина, решта згодом», а посадовець відповідав: «Дякую… не люблю, коли не дороблено». Однак суд вирішив, що ці репліки не можна трактувати як вимогу хабара, а сам процес мав характер навмисної провокації.

Додатково захист довів, що нібито нелегальний працівник, який скаржився на «Будшлях-2011», узагалі не працював на цьому підприємстві й не писав заяву. Його навіть не допитали під час досудового розслідування.

Крім того, обшук, під час якого вилучили основні докази — мічені гроші та документи, — проведено з процесуальними порушеннями. Зокрема, клопотання про обшук розглянули без участі сторін і без технічної фіксації, що суперечить вимогам КПК. Як наслідок, суд визнав такі докази недопустимими.

Суд звернув увагу на ще один абсурдний момент: ймовірний штраф за порушення, якого хотіли уникнути (нелегальне працевлаштування), становив від 8 500 до 17 000 грн, тоді як сума «хабара» — 25 000 грн. Крім того, строки притягнення роботодавця до відповідальності вже минули ще до початку перевірки.

Всі ці обставини, на думку суду, підтверджують штучність справи. Тож обвинуваченого виправдали через недоведеність складу злочину.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Прокурор Богдан Безкоровайний втік до США після скерування справи до суду

Колишній прокурор Богдан Безкоровайний, якого звинувачували у скоєнні кримінального...

Психолог пояснила, чому ми не відчуваємо тривогу навіть під час обстрілів

Кожен вибух, кожна сирена запускають в організмі миттєву реакцію...

Скандальний посадовець Печерського ТЦК отримав квартиру і позашляховик після справи про списання офіцерів

Заступник начальника відділення рекрутингу та комплектування Печерського районного ТЦК...

Донька співачки Віри Брежнєвої похизувалася люксовим подарунком

Старша донька співачки Віри Брежнєвої, 24-річна Соня Кіперман, показала...

ЄС може скасувати захист мільйонів українських біженців після перемир’я

Європейські країни не мають чіткої стратегії щодо майбутнього мільйонів...

Адвокат назвав умови за яких ТЦК може анулювати бронювання

Військовозобов’язані українці, які отримали відстрочку від мобілізації завдяки роботі...

Ексголова Нацагентства подав фальшиву декларацію

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило серйозні порушення...

Депутат з Броварщини приховав автівки та землю через тещу, сина і колишню дружину

Понад 5 мільйонів гривень – саме стільки може втратити...