Суд відклав розгляд справи Олександра Лємєнова

Розгляд апеляції засновника StateWatch та антикорупційного активіста Олександра Лємєнова, якого підозрюють в ухиленні від призову під час мобілізації, перенесено на 3 лютого 2025 року. Суд мав розглянути скаргу щодо обраного запобіжного заходу ще 28 січня, але засідання відклали.

Нагадаємо, що 27 грудня 2024 року Білоцерківський міськрайонний суд визначив для Лємєнова запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 60 560 грн. Також на нього поклали обов’язки відповідно до статті 194 КПК: прибувати за викликом слідчих та повідомляти про зміну місця проживання.

Згідно з матеріалами слідства, Лємєнов, маючи військово-облікову спеціальність «організація морально-психологічного забезпечення військ», перебував на обліку у Білоцерківському військкоматі. 5 лютого 2024 року він пройшов медичний огляд і був визнаний придатним до військової служби. Однак 6 грудня 2024 року, коли йому зачитали повістку на відправку до війська, він відмовився її отримати у присутності двох свідків і не з’явився на збірний пункт без пояснення причин.

8 грудня Лємєнову оголосили підозру за статтею 336 Кримінального кодексу України («Ухилення від призову під час мобілізації»), що передбачає до п’яти років позбавлення волі.

Ухвала суду наголошує, що Лємєнов, «усвідомлюючи складний період для держави, свідомо ухилився від виконання військового обов’язку, протиставивши себе суспільству». Ба більше, згідно з даними слідства, з 24 листопада 2024 року він уникав відвідування військкомату, за що його було оголошено в розшук.

У контексті цієї справи не оминули увагою й іншого засновника StateWatch — Гліба Каневського. Він, після тривалого ухилення від служби, працевлаштувався у Міністерство оборони в департамент закупівель. З його приходом цей підрозділ опинився в центрі гучних корупційних скандалів, зокрема щодо завищених цін на закупівлю військового спорядження.

Ця історія вписується у ширшу тенденцію, коли активістів-антикорупціонерів звинувачують в ухиленні від мобілізації. У суспільстві навіть з’явився термін «шабунінг» — на честь антикорупціонера Віталія Шабуніна, якого також неодноразово звинувачували в уникненні служби. До цього списку також відносять інших відомих представників громадського сектору, включаючи журналістів та експертів.

Тим часом Лємєнов продовжує наполягати на своїй невинуватості й оскаржує запобіжний захід у суді. Очікується, що 3 лютого відбудеться засідання, яке може прояснити його подальшу долю.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як фірма бухгалтерки Гладковського отримала мільйонні тендери на постачання дронів для ТрО

Олег Гладковський (Свинарчук), колишній заступник секретаря РНБО, відомий скандальними...

Затримано агента ФСБ в Покровську, що працював на ворога

Співробітники Служби безпеки України викрили та затримали агента ФСБ,...

Російські власники казино Pin-Up виводили мільйони з України під час війни

Державне бюро розслідувань розкрило масштабну схему, пов’язану з діяльністю...

Скільки років треба відкладати на квартиру в Україні

Купівля власного житла для багатьох українців залишається важливою, але...

Україні знадобиться більша армія і більше зброї Заходу для стримування РФ – ISW

Україна потребує значного розширення своїх збройних сил та суттєвої...

Шахраї обманюють українців через підробні повідомлення «Дія»

На початку 2025 року в Україні активізувалися шахраї, які...

Чому ліки в Україні не стали дешевшими

З 1 березня в Україні офіційно запрацювали нові правила...

ЗСУ вийшли з Курської області та укріплюють оборону на кордоні

Українські підрозділи частково вийшли з території Курської області Росії...