Господарський суд міста Києва ухвалив рішення про зупинку дії спеціального дозволу № 5351, виданого ТОВ «Горизонти» на користування надрами Тинівського нафтогазового родовища у Львівській області. Ухвала була прийнята 16 серпня 2024 року і набрала законної сили в день її прийняття. Дане рішення може бути оскаржене протягом десяти днів.
ТОВ «Горизонти» отримало цей спецдозвіл на онлайн-аукціоні Державної служби геології та надр України в грудні 2021 року. Спеціальний дозвіл надавав право компанії використовувати родовище в інтервалах глибин від денної поверхні до 400 метрів і без обмежень по глибині. Судова ухвала призупиняє діяльність компанії до подальшого розгляду справи.
Рішення суду було прийнято на підставі позову іншого надрокористувача, ТОВ «Нафтогазрембуд-1», яке вже має спеціальний дозвіл на Тинівське родовище (№ 6562), виданий у вересні 2021 року. Представники «Нафтогазрембуд-1» стверджують, що новий спецдозвіл для ТОВ «Горизонти» перекриває ділянки та глибини, дозволені для розробки по їхньому дозволу.
Зазначимо, що ТОВ «Горизонти» є частково володіє компанією, 20% акцій якої належить батьку голови Львівської обласної військової адміністрації (ОВА). Це викликало питання про потенційний конфлікт інтересів. Основним власником ТОВ «Горизонти» є Карел Комарек, який володіє 80% акцій компанії.
Карел Комарек відомий як багаторічний партнер російського «Газпрому». Попри анексію Криму у 2014 році та початок повномасштабного вторгнення в Україні у 2022 році, Комарек не припинив співпрацю з головною російською газовою компанією. Разом із «Газпромом» Комарек збудував газосховище у Чехії, яке росіяни припинили використовувати у повному обсязі лише після введення в дію 10 пакету санкцій ЄС, що суттєво зменшило частку «Газпрому» у спільному проекті Moravia Gas Storage a.s. з 50%+ до 3%. Остаточно відносини з «Газпромом» Комарек розірвав лише у червні 2024 року під тиском влади Великої Британії.
З 2011 року Карел Комарек також володів нафтогазовим бізнесом у Росії, зокрема, нафтовим терміналом «Самара». За даними СБУ та Держфінмоніторингу, цей термінал брав участь у постачанні нафтопродуктів до так званих «ДНР» та «ЛНР» ще до повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році. Згідно із заявою компанії Комарека MND, термінал начебто був проданий восени 2022 року, але деталі угоди досі не опубліковані.