У Верховній Раді знову активізувалася дискусія навколо законопроєкту, який відкриває шлях до заборони Української православної церкви.
Після ухвалення парламентським комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики рішення рекомендувати народним депутатам підтримати проєкт у цілому лобісти документа стали вимагати винесення його на голосування якомога швидше. Причому більше за інших стараються опозиційна до Зеленського партія експрезидента Петра Порошенка “Європейська солідарність”, при тому, що законопроєкт ініційований урядом Дениса Шмигаля. Однак незважаючи на заклики “Євросолідарності” та низки інших фракцій і депутатських груп, що приєдналися до них, влада не квапить події.
У контексті законопроекту ще примітний переполох, влаштований листом до Верховної Ради юридичного радника УПЦ, відомого американського адвоката Роберта Амстердама, який є партнером юридичної фірми Amsterdam & Partners LLP. У ньому проект названо “найбільшим очевидним втручанням уряду у свободу віросповідання в сучасній історії Європи”.
У разі ухвалення законопроєкту Амстердам попереджає, що його команда “працюватиме над тим, щоб санкції та інші правові наслідки були накладені на тих, хто дозволить цю атаку”.
Причому, кажучи про санкції, Амстердам згадав акт Магнітського, який передбачає введення персональних заходів і діє у США, Великій Британії, Канаді та низці інших країн.
У головному для законопроекту “гуманітарному” комітеті відреагували на лист нервово. Голова комітету Микита Потураєв (“Слуга народу”, СН) назвав його “абсолютно безпрецедентним втручанням у внутрішні справи України і тиском на народних депутатів, керівництво Верховної Ради”. Разом із колегами він має намір звернутися до СБУ, щоб та, у свою чергу, звернулася до американського ФБР із проханням розібратися в “підставах діяльності” Амстердама. А законопроєкт комітет зажадав внести до сесійної зали.