Поки В’ячеслав Богуслаєв перебуває під слідством за державну зраду, його син — колишній заступник голови наглядової ради «Мотор Січі» Олександр Богуслаєв — активно розширює свою європейську нерухомість. Як з’ясувалося, вже після початку повномасштабного вторгнення РФ він придбав кілька об’єктів елітної нерухомості на півдні Франції та в Монако на десятки мільйонів євро.
7 березня 2022 року, буквально через два тижні після початку війни, компанія Monacuiros (зареєстрована в Монако і пов’язана з Богуслаєвим) стала новим власником маєтку Domaine de Cuiros у французькій комуні Баржем. Формально права власності перейшли від французьких компаній SCI Domaine de Cuiros та SCI Forestiere de Jabron.
А вже у червні того ж року Олександр Богуслаєв через цю ж компанію докупив виноградники в місті Драгіньян (актив SCEA Les Granges). Сумарна оцінна вартість трьох об’єктів склала щонайменше 45,5 мільйона євро. Разом з нерухомістю до власності перейшло і понад 400 гектарів лісів, полів та угідь — справжнє латифундія у самому серці Провансу.
Крім французького сільського маєтку, родина Богуслаєва придбала під час повномасштабної війни віллу Villa Suzanne у престижному кварталі Монако — на вулиці Louis Frolla. Раніше в офіційних документах Олександр вказував іншу адресу в тому ж князівстві — комплекс One Monte Carlo, розташований у найелітнішому місці біля казино.
Частину квартир, які Богуслаєв і його родичі придбали ще до війни, вже почали продавати. Зокрема, дві квартири з гаражами у місті Вільнов-Лубе в січні 2025 року були переоформлені на запорізького бізнесмена Олексія Янкова та його дружину, дизайнерку Ельміру Поляєву.
Олександр Богуслаєв також є бенефіціаром низки компаній на півдні Франції, які володіють об’єктами нерухомості загальною ринковою вартістю близько 6 млн євро. Частина з них — елітні апартаменти на Лазуровому узбережжі, інші — інфраструктура для агробізнесу.
У той час як його батько — один з найбільш одіозних фігурантів справи про передачу авіатехнологій РФ — чекає вироку, Олександр Богуслаєв перетворюється на впливового латифундиста в ЄС. І все це — під час повномасштабної війни, в умовах, коли в Україні ледь вистачає коштів на оборону.
На тлі активної дискусії щодо деолігархізації та повернення коштів, виведених за кордон, історія Богуслаєва-молодшого ставить нові запитання: чи знає держава, куди і в яких обсягах вивозяться українські активи? І чи готова Україна боротися не лише з колаборантами, а й з їхнім закордонним майном?