Телемедичні послуги тепер доступні у 328 медичних закладах України

Українське Міністерство охорони здоров’я повідомило, що наразі 328 закладів охорони здоров’я в Україні вже приєдналися до надання телемедичних послуг. Зазначено, що цей процес включав навчання 1259 медичних працівників у користуванні телемедичним обладнанням, проведення 1031 навчальних сесій для медпрацівників з питань надання телемедичних послуг і здійснення 8893 телеконсультацій за допомогою впроваджених телемедичних рішень.

За інформацією від МОЗ, 182 медзаклади вже здатні здійснювати дистанційний моніторинг вагітності, використовуючи портативний діагностичний комплекс. Також, у 30 закладах охорони здоров’я встановлені телемедичні платформи, які дозволяють пацієнтам самостійно проводити базові обстеження, такі як вимірювання температури тіла, артеріального тиску, насичення крові киснем, а також ЕКГ.

Не менш важливою є інформація, що вже в 5 медичних закладах використовується штучний інтелект для аналізу комп’ютерної томографії з метою автоматичного виявлення уражень головного мозку.

Згідно з повідомленням, завдяки впровадженню телемедичних рішень, медичні працівники здійснюють допомогу пацієнтам з вогнепальними та вибуховими травмами, використовують нейрореабілітаційні рішення з інструментами доповненої реальності для комплексного лікування пацієнтів із пошкодженням мозку або ортопедичною травмою. Дві лікарні також вже оснащені віртуальними операційними, що дозволяють хірургам брати участь в онлайн-консультуванні.

Варто відзначити, що під час воєнного стану Україна отримала телемедичну гуманітарну допомогу на суму близько 4 млн доларів США. За підтримки партнерів вже успішно діють 6 телемедичних рішень в українських закладах охорони здоров’я, ще 3 знаходяться на етапі підготовки.

Нагадаємо, що в 2023 році було ухвалено стратегію розвитку телемедицини в Україні, внесено законодавчі зміни, і наразі ведеться розробка функціональних можливостей електронної охорони здоров’я для застосування телемедицини в трьох напрямках: телеконсультування, телеметрія та телерадіологія. У цілому, стратегічними цілями залишається підвищення цифрової компетентності медичних працівників та розвиток технічного забезпечення для впровадження телемедичних рішень.

У 2024 році телемедичні послуги передбачені у 31 пакеті медичних послуг з 41 пакета Програми медичних гарантій. Нещодавно Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини” у серпні 2023 року.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Стінг заспівав свій хіт під акомпанемент української бандури

Легендарний британський співак і музикант Стінг, відомий всьому світу...

Розкриття лікарської таємниці та медкомісії в кожній лікарні: Рада ухвалила законопроєкт про «цифрову ВЛК»

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні...

Половина американців виступає за найшвидше завершення війни в Україні – результати опитування

Нове соціологічне опитування, проведене в США, показало, що значна...

Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою

Група жінок, які вирішили нестандартно привітати свою подругу зі...

У Ковелі п’яний працівник ТЦК врізався в авто з дітьми

У Ковелі Волинської області сталося дорожньо-транспортне зіткнення, учасником якого...

На телеканалі «Рада» виявлено фінансові порушення на мільйони гривень

Телеканал «Рада», що працює під егідою Верховної Ради України,...

Україна вживає “нетрадиційних заходів”, щоб уникнути енергетичної кризи цієї зими

Україна готується до чергової складної зими, долаючи наслідки російських...

Операція ЗСУ в Курській області: Україна тримає позицію при наступі РФ

Вже п'ятий місяць поспіль у Курській області Росії триває...