Українське Міністерство охорони здоров’я повідомило, що наразі 328 закладів охорони здоров’я в Україні вже приєдналися до надання телемедичних послуг. Зазначено, що цей процес включав навчання 1259 медичних працівників у користуванні телемедичним обладнанням, проведення 1031 навчальних сесій для медпрацівників з питань надання телемедичних послуг і здійснення 8893 телеконсультацій за допомогою впроваджених телемедичних рішень.
За інформацією від МОЗ, 182 медзаклади вже здатні здійснювати дистанційний моніторинг вагітності, використовуючи портативний діагностичний комплекс. Також, у 30 закладах охорони здоров’я встановлені телемедичні платформи, які дозволяють пацієнтам самостійно проводити базові обстеження, такі як вимірювання температури тіла, артеріального тиску, насичення крові киснем, а також ЕКГ.
Не менш важливою є інформація, що вже в 5 медичних закладах використовується штучний інтелект для аналізу комп’ютерної томографії з метою автоматичного виявлення уражень головного мозку.
Згідно з повідомленням, завдяки впровадженню телемедичних рішень, медичні працівники здійснюють допомогу пацієнтам з вогнепальними та вибуховими травмами, використовують нейрореабілітаційні рішення з інструментами доповненої реальності для комплексного лікування пацієнтів із пошкодженням мозку або ортопедичною травмою. Дві лікарні також вже оснащені віртуальними операційними, що дозволяють хірургам брати участь в онлайн-консультуванні.
Варто відзначити, що під час воєнного стану Україна отримала телемедичну гуманітарну допомогу на суму близько 4 млн доларів США. За підтримки партнерів вже успішно діють 6 телемедичних рішень в українських закладах охорони здоров’я, ще 3 знаходяться на етапі підготовки.
Нагадаємо, що в 2023 році було ухвалено стратегію розвитку телемедицини в Україні, внесено законодавчі зміни, і наразі ведеться розробка функціональних можливостей електронної охорони здоров’я для застосування телемедицини в трьох напрямках: телеконсультування, телеметрія та телерадіологія. У цілому, стратегічними цілями залишається підвищення цифрової компетентності медичних працівників та розвиток технічного забезпечення для впровадження телемедичних рішень.
У 2024 році телемедичні послуги передбачені у 31 пакеті медичних послуг з 41 пакета Програми медичних гарантій. Нещодавно Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини” у серпні 2023 року.