The New Yorker: Західні ракети можуть спровокувати жорстку відповідь Кремля

Удар крилатими ракетами «Орєшник» по Дніпру, здійснений Україною, спричинив резонанс у Кремлі. Однак, як зазначає The New Yorker, представники адміністрації президента США не сприйняли як серйозні погрози Володимира Путіна у відповідь на цей крок.

«Люди тут не були так вже стривожені, – сказав представник адміністрації Байдена про запуск Росією ракети «Ліщина». – Ми просто знизали плечима».

Видання вважає, що, «найімовірніше», Путін відмовиться від подальшої ескалації, а натомість змириться з новою реальністю (використання західних ракет для ударів по РФ) і пристосується до неї.

Однак, як пише The New Yorker, можливий і інший варіант («ця логіка вірна доти, доки не стане невірною»).

Тетяна Станова, старший науковий співробітник Російсько-Євразійського центру Карнегі, також вважає, що цього разу «все може бути інакше». «Може здатися, що це рішення (удари ракетами по РФ – Ред.) не настільки значуще: в України не так багато цих ракет – вони не так уже й сильно змінюють загальну картину. Але в Москві це бачать не так. Для Путіна це дійсно стратегічний переломний момент. З цим рішенням Україна стає плацдармом для того, що Путін вважає ударами НАТО по російській території. На його думку, сьогодні Курськ, завтра Москва», – вважає Станова.

Рішення дозволити удари дальнього радіусу дії, схоже, пробудило побоювання Путіна з приводу ескалації. «Якщо це не припиниться зараз, – сказало джерело в російському оборонному відомстві, – то чому б західним країнам не направити на поле бою військових радників? А після цього на черзі можуть опинитися регулярні війська».

Тим часом, як пише видання, Байден і чиновники його адміністрації дивляться на календар і намагаються зрозуміти, що вони ще можуть запропонувати Україні. Крім зміни політики щодо дальніх ударів, адміністрація тепер постачатиме протипіхотні міни.

Військовий експерт Кофман каже: «схоже, що зараз настає час, коли адміністрація Байдена зробить безліч дій, яким вона раніше чинила опір, щоб спробувати уникнути передання війни на траєкторію остаточного занепаду». Кофман порівняв шквал нинішньої активності Білого дому з «людиною, яка натискає всі кнопки в ліфті, а потім виходить на своєму поверсі».

При цьому, як пише видання, використання Україною ATACMS та інших ракет дальнього радіусу дії на території Росії навряд чи сильно змінить поточну траєкторію військового конфлікту – Україна неухильно втрачає позиції, а бойовий дух і боєготовність військ страждають.

«Це може уповільнити росіян, але не кардинально», – сказало українське військове джерело про ракети. Нинішні проблеми українських військових в основному пов’язані з тим, що Кофман назвав «основами»: «мобілізація, навчання, створення та управління новими формуваннями, командування та управління».

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Зеленський різко поставив Орбана на місце

Президент України Володимир Зеленський відреагував на телефонну розмову між...

На Одещині затримали палія поштових відділень та адмінбудівель

В Одеській області правоохоронці затримали чоловіка, який за грошову...

В Міністерстві економіки спробували ще раз пояснити звідки взялися гроші на “Зимову єПідтримку”

Заступниця міністра економіки України Надія Бігун повідомила, що кошти...

Банки заблокували 6,1 млрд грн через підозрілі операції

В Україні активізувалася боротьба з фінансовими злочинами, і за...

Ринок праці в Україні переповнений вакансіями через брак кадрів

Війна в Україні докорінно змінила ринок праці. Мобілізація, міграція...

Як уникнути штрафів за неявку по повістці

Мобілізація в Україні триває, і разом з нею зростає...

Які автомобілі були популярними серед українців

Минулого місяця український автопарк поповнився майже 1,8 тисячі гібридних...

«Я чекаю дзвінка від неї»: Ольга Сумська розповіла про складні стосунки з сестрою

Відома українська акторка Ольга Сумська поділилася своїми переживаннями щодо...