The New Yorker: Західні ракети можуть спровокувати жорстку відповідь Кремля

Удар крилатими ракетами «Орєшник» по Дніпру, здійснений Україною, спричинив резонанс у Кремлі. Однак, як зазначає The New Yorker, представники адміністрації президента США не сприйняли як серйозні погрози Володимира Путіна у відповідь на цей крок.

«Люди тут не були так вже стривожені, – сказав представник адміністрації Байдена про запуск Росією ракети «Ліщина». – Ми просто знизали плечима».

Видання вважає, що, «найімовірніше», Путін відмовиться від подальшої ескалації, а натомість змириться з новою реальністю (використання західних ракет для ударів по РФ) і пристосується до неї.

Однак, як пише The New Yorker, можливий і інший варіант («ця логіка вірна доти, доки не стане невірною»).

Тетяна Станова, старший науковий співробітник Російсько-Євразійського центру Карнегі, також вважає, що цього разу «все може бути інакше». «Може здатися, що це рішення (удари ракетами по РФ – Ред.) не настільки значуще: в України не так багато цих ракет – вони не так уже й сильно змінюють загальну картину. Але в Москві це бачать не так. Для Путіна це дійсно стратегічний переломний момент. З цим рішенням Україна стає плацдармом для того, що Путін вважає ударами НАТО по російській території. На його думку, сьогодні Курськ, завтра Москва», – вважає Станова.

Рішення дозволити удари дальнього радіусу дії, схоже, пробудило побоювання Путіна з приводу ескалації. «Якщо це не припиниться зараз, – сказало джерело в російському оборонному відомстві, – то чому б західним країнам не направити на поле бою військових радників? А після цього на черзі можуть опинитися регулярні війська».

Тим часом, як пише видання, Байден і чиновники його адміністрації дивляться на календар і намагаються зрозуміти, що вони ще можуть запропонувати Україні. Крім зміни політики щодо дальніх ударів, адміністрація тепер постачатиме протипіхотні міни.

Військовий експерт Кофман каже: «схоже, що зараз настає час, коли адміністрація Байдена зробить безліч дій, яким вона раніше чинила опір, щоб спробувати уникнути передання війни на траєкторію остаточного занепаду». Кофман порівняв шквал нинішньої активності Білого дому з «людиною, яка натискає всі кнопки в ліфті, а потім виходить на своєму поверсі».

При цьому, як пише видання, використання Україною ATACMS та інших ракет дальнього радіусу дії на території Росії навряд чи сильно змінить поточну траєкторію військового конфлікту – Україна неухильно втрачає позиції, а бойовий дух і боєготовність військ страждають.

«Це може уповільнити росіян, але не кардинально», – сказало українське військове джерело про ракети. Нинішні проблеми українських військових в основному пов’язані з тим, що Кофман назвав «основами»: «мобілізація, навчання, створення та управління новими формуваннями, командування та управління».

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Депутатка Третьякова пропонує обмежити пенсійні пільги для військових без бойового досвіду

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина...

Нічна прохолода у Львові побила температурний рекорд півстоліття

У ніч проти 5 липня 2025 року у Львові...

Зростання часу у соцмережах викликає депресію у підлітків

Дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско, показало, що...

Українцям у Нідерландах підвищать плату за проживання в притулках

Із жовтня 2025 року працюючі українські біженці в Нідерландах...

Україна створює реактивні дрони-перехоплювачі у відповідь на модернізовані «Шахеди»

У рф триває модернізація ударних безпілотних літальних апаратів (БПЛА)...

Українські скарби що досі чекають на своє відкриття

Україна відома своєю багатовіковою історією, повною таємниць і несподіваних...

У Львові акушерку засудили за побиття колеги металевими інструментами

Личаківський районний суд Львова виніс вирок акушерці Львівської обласної...

Гетманцев підтримує експеримент із чотириденним робочим тижнем

Народний депутат від партії «Слуга Народу» Данило Гетманцев висловився...