У Харкові адвокат і посадовець Мін’юсту переписували майно за фейковими документами

У Харкові розкрито масштабні корупційні схеми незаконного заволодіння нерухомістю, до яких причетні адвокати, чиновники та державні реєстратори. Як з’ясували журналісти проєкту «СтопКор», ключовими фігурами в цих схемах є харківський адвокат Валентин Мельник та посадовець Міністерства юстиції Дмитро Волик.

Суть махінацій — у фальсифікації документів і змові з «чорними реєстраторами». За допомогою підроблених технічних паспортів, фіктивних рішень судів та службової лояльності, майно переходить у чужі руки за кілька днів. Постраждалими стають не тільки приватні особи чи бізнес, але й державні структури: будівлі СБУ, поліції та прокуратури.

Одним із найяскравіших прикладів стала будівля на Харківському шосе. У 2024 році там було незаконно зареєстровано десятки квартир — все через сфальсифіковані документи. Реєстрація пройшла без перевірок, а міська власність — без бою опинилася в руках рейдерів.

Валентин Мельник, який позиціонує себе як успішний адвокат, нещодавно потрапив у ще один скандал — використав штучно згенероване обличчя Володимира Зеленського (дипфейк) у рекламному ролику своєї юридичної фірми. Такий крок викликав обурення й став свідченням нехтування етичними й правовими нормами.

Його спільник, посадовець Мін’юсту Дмитро Волик, який мав би стояти на варті захисту реєстрів, натомість координував дії підконтрольних реєстраторів. Вони виносили рішення на користь фіктивних власників, підчищаючи сліди реального власника.

Незважаючи на відкриті кримінальні провадження, жодного вироку у справах досі немає. Судові слухання систематично відкладаються, судді змінюються, а ключові фігуранти — уникають відповідальності.

Розслідування «СтопКору» викриває не лише конкретну схему, а й системну проблему: вразливість державного реєстру та байдужість правоохоронної та судової системи до рейдерства. Українці втрачають майно не через ворога ззовні, а через союз зла всередині країни — адвокатів, чиновників і корумпованих реєстраторів.

Журналісти закликають Міністерство юстиції, прокуратуру та правоохоронні органи негайно відреагувати на факти корупції та розпочати публічну чистку в системі державної реєстрації. Адже допоки майно можна “переписати” за кілька днів, закон в Україні існує лише на папері.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Будівництво укриття в Одеській області перевіряє ДАСУ через завищення цін на 3 мільйони

У Вилковому, що на Одещині, місцева влада уклала контракт...

Керівника управління Міноборони підозрюють у розтраті 20 мільйонів на ремонт гуртожитку

Поліція Чернігівської області розслідує можливу розтрату бюджетних коштів під...

На Рівненщині школяр виліз на вагон заради фото і потрапив у реанімацію

У селі Городок Рівненського району 14-річного хлопця уразило струмом,...

Співачка Злата Огнєвіч здивувала фанів еротичним кліпом у ванній

Співачка Злата Огнєвіч приголомшила мережу пікантним фрагментом свого нового...

Названо простий спосіб схуднути без спорту і таблеток

Відомий британський дієтолог і телеведучий Майкл Мослі розповів, як...

Посадовець Одеського авіазаводу уник тюрми за махінації з деталями для ЗСУ

Заступника директора державного підприємства «Одеський авіаційний завод», що входить...

СБУ затримала посадовця, який за гроші знімав людей з розшуку у ТЦК

У Києві співробітники Служби безпеки України спільно з прокурорами...

Закарпатський очільник БЕБ задекларував мільйони

Керівник Бюро економічної безпеки в Закарпатській області Євгеній Калугін,...