У Харкові та Одесі розслідують масштабні схеми розкрадання бюджетних коштів

У Харкові та Одесі тривають паралельні розслідування щодо масштабного розкрадання бюджетних коштів за участі міських чиновників, афілійованих підприємств і представників контролюючих органів. За даними слідства, обидві схеми функціонували за підтримки міських голів, які створили сприятливі умови для освоєння державних ресурсів під прикриттям соціально чутливих проєктів.

У Харкові встановлено, що колишній директор комунального підприємства «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД» Олександр Суховєй діяв у зв’язці з міським головою Ігорем Тереховим та директором департаменту житлово-комунального господарства Олегом Топчієм. Через тендери, які вигравали підконтрольні компанії, фіктивні договори і маніпуляції з декларуванням доходів, було реалізовано механізм системного розкрадання бюджетних коштів. За 2022–2023 роки Суховєй приховав щонайменше 8,88 мільйона гривень, у тому числі готівкові заощадження, зарплатню, дохід дружини та вартість майна. Окремим напрямком схеми стало ухилення працівників підприємств від мобілізації, що відбувалося за сприяння впливових фігурантів у територіальних центрах комплектування.

Харківською обласною прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за номером 42025220000000157 від 20 червня 2025 року за частиною другою статті 366-2 Кримінального кодексу України.

Водночас в Одесі слідчі вивчають діяльність організованої злочинної групи, до якої входять міський голова Геннадій Труханов, його заступник Павло Вугельман, а також посадовці департаменту праці та соціальної політики. У змові з низкою підконтрольних юридичних осіб, серед яких компанія «Фабрика смаку», було реалізовано механізм привласнення коштів, призначених для закупівлі продуктових наборів для внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій населення. Схема ґрунтувалася на завищенні вартості товарів, підробці документів, роботі через фіктивні підприємства та використанні конвертаційних центрів для виведення коштів у готівку.

Встановлено, що до покривання схеми були залучені посадовці ДПС, Держаудитслужби та інших установ, які, зловживаючи службовим становищем, забезпечували безперешкодне функціонування механізму.

Кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах внесено до ЄРДР за номером 72025161020000010 від 16 квітня 2025 року за частиною третьою статті 212 КК України.

На тлі цих фактів постає логічне питання про системність корупції на рівні місцевого самоврядування, де інструменти соціальної підтримки й комунального розвитку використовуються для особистого збагачення чиновників. Обидва провадження свідчать про зрощення бізнесу, політики й криміналу в найбільших містах країни — у той час, коли держава потребує максимальної прозорості та відповідальності.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

На Дніпропетровщині селяни натрапили на артефакти після обміління водойми

У селі на Дніпропетровщині літня посуха призвела до несподіваного...

СБУ викрила масштабну податкову махінацію у компанії «Столична Ювелірна Фабрика»

Гучне розслідування викрило масштабну схему ухилення від сплати податків,...

CNN: Росія зосередила 160 тисяч військових для літнього наступу – під загрозою Покровськ і Куп’янськ

Росія стоїть на порозі чергового масштабного наступу на сході...

Як мер Марганця перетворив тепло для лікарень і шкіл на сімейний бізнес

Марганець у Дніпропетровській області вже понад три роки перебуває...

За гроші бюджету київська лікарня придбала iPhone за 62 тисячі

Київський міський центр нефрології та діалізу, що фінансується з...

У Дніпропетровській області ДБР викрило схему уникнення від мобілізації

Державне бюро розслідувань повідомило про викриття масштабної схеми ухилення...

“Брат ухилянт”: що відомо про Віталія Свириденко

Напередодні призначенням Юлії Свириденко новим очільником уряду спалахнув скандал,...

Колишній керівник ФДМУ задекларував понад 80 тис. доларів готівкою

Колишній в.о. голови Фонду державного майна України та ексдиректор...