У людей з авторитарними поглядами виявили зміни в мозку

Іспанські нейробіологи виявили, що в людей із крайніми авторитарними поглядами — як лівими, так і правими — спостерігаються помітні анатомічні відмінності в структурах мозку. Дослідження оприлюднене у виданні Futurism, базується на даних МРТ-сканування сотні здорових молодих добровольців і стало першим, яке порівнює лівий і правий авторитаризм окремо, а не об’єднує їх в одну категорію.

Університет Сарагоси залучив до експерименту 100 осіб віком від 18 до 30 років — 63 жінки та 37 чоловіків. Жоден з учасників не мав психіатричних діагнозів. Після проходження психологічного тестування, яке виявляло рівень авторитарності, тривожності, емоційності та імпульсивності, учасників відправили на МРТ головного мозку.

Люди з вираженими правими авторитарними переконаннями мали менший об’єм сірої речовини в дорсомедіальній префронтальній корі — зоні, яка відповідає за здатність розуміти думки та погляди інших. Це може пояснювати низьку емпатійність і схильність до жорстких норм та покарань, що властиво прихильникам жорсткої ієрархії та традиційних цінностей.

У лівих авторитарних респондентів виявили меншу товщину кори у правій передній острівцевій частці, яка пов’язана з емоційною обробкою інформації, відчуттям моральної огиди та глибшою емоційною регуляцією. Ці особливості можуть впливати на сприйняття несправедливості, гніву до структур влади та схильність до радикальних дій.

Психологічні анкети показали, що і ліві, і праві авторитаристи схильні до імпульсивних реакцій у ситуаціях емоційного дискомфорту. Водночас ліві демонструють вищий рівень тривожності.

«Це дослідження дозволяє поглянути на авторитаризм не лише як на політичну позицію, а як на психологічний і навіть нейробіологічний феномен», — прокоментував автор роботи Хесус Адріан-Вентура, член дослідницької групи PseudoLab.

На думку науковців, результати дослідження можуть допомогти краще зрозуміти природу екстремістських переконань, які набувають популярності у світі. Це також дає підстави для глибшої дискусії про те, як формуються політичні переконання, і яку роль у цьому відіграє не лише соціальне середовище, а й нейрофізіологія.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українські ІТ-фахівці за кордоном заробляють значно більше

Попри війну, ІТ-сектор в Україні зберігає активність і залишається...

Ексчиновника ДФС судитимуть за зловживання, що коштувало бюджету сотні мільйонів

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили досудове...

Понад 17 тисяч українців задекларували доходи понад мільйон

У 2024 році понад 17 тисяч українців задекларували доходи...

МОУ пояснило, як військовим легально повернутись на службу після СЗЧ

До 30 серпня 2025 року в Україні діє спрощена...

На Львівщині військові крали пальне зі складу

Державне бюро розслідувань закінчило досудове розслідування у справі про...

Журналісти викрили схему втечі за кордон через псевдоволонтерів

Журналісти «СтопКору» провели масштабне розслідування, яке виводить на поверхню...

Суд відкрив доступ до документів закупівель Південноукраїнської АЕС

Після того як на Південноукраїнській АЕС за режим почав...

ВАКС заочно арештував ексдепутатку Київради Алісу Соболь

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно обрав запобіжний захід у...