У першому півріччі українські чиновники отримали зарплати на третину більше

Українські чиновники за перші чотири місяці 2024 року отримали помітне збільшення зарплат, яке склало 32% порівняно з початком року. За даними, наданими українськими статистичними органами, у січні середній дохід чиновників становив 38,6 тисяч гривень, тоді як у травні ця цифра зросла до понад 50 тисяч гривень.

Середня заробітна плата у державному секторі в Україні станом на травень 2024 року досягла 50,9 тисячі гривень, що на 32% більше, ніж у січні цього року. У січні середній дохід чиновників становив 38,6 тисячі гривень.

Про це повідомило Міністерство фінансів України, оприлюднивши відповідні дані на своєму офіційному сайті. Згідно з наданою інформацією, структура зарплат включає грошові допомоги до відпусток та матеріальну допомогу.

Лідером за рівнем зарплат є Національна комісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), де середній місячний дохід працівників становить 89,7 тисяч гривень. На другому місці — Антимонопольний комітет із середньою зарплатою 88,3 тисячі гривень. Третє місце посідає Секретаріат Національної тристоронньої соціально-економічної ради, де середня зарплата складає 72,4 тисячі гривень.

Міністерство фінансів також нагадало, що з початку року в Україні діє нова система оплати праці на основі грейдової системи класифікації посад, яка спрямована на підвищення передбачуваності та прозорості зарплат у державних органах.

Зарплата чиновників зросла

Зарплата чиновників зросла

Зростання середньої зарплати в Україні

За даними голови фінансового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, середня зарплата в Україні за 2023 рік зросла на 17,5%. Однак реальний ріст становив лише трохи понад 4% через інфляцію, девальвацію національної валюти та зростання цін на товари і комунальні послуги, що нівелює зростання доходів.

Експерти зазначають, що середній рівень зарплат є умовним показником. Більш об’єктивним є медіанний розрахунок, який враховує розподіл доходів і зазвичай є на 15-30% нижчим за середнє арифметичне значення. Саме такий підхід до обчислення середніх зарплат застосовують у країнах ЄС та США для уникнення маніпуляцій статистикою.

Раніше у Нацбанку заявили, що середня заробітна плата в Україні значно збільшилася в першому кварталі 2024 року, показуючи зростання на 22,5%.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Придбати авто стане ще дорожче

Кабінет Міністрів України виступив із законодавчою ініціативою, що передбачає...

За даними Міноборони все більше жінок долучається до ЗСУ

За останніми даними, оприлюдненими Уповноваженим представником Міністерства оборони Олексієм...

Російські війська збираються наступати на Суми

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман, заявив, що...

Жахливе ДТП в Одесі з багатьма постраждалими

У Хаджибейському районі Одеси сталася дорожньо-транспортна пригода з маршруткою,...

Василь Ломаченко відмовився від бою з Джервонтою Девісом

Український боксер Василь Ломаченко (18-3, 12 КО) вирішив відмовитися...

Нові деталі вбивства Ірини Фаріон

У суботу, 20 липня, заступник генерального прокурора Антон Войтенко...

Найвразливіші міста України до блекаутів

Київ, Харків та Одеса є найбільш вразливими великими містами...

Як нові податки змінять життя українців

В Україні на горизонті нові податкові зміни, які можуть...